Demirtaş Saçmaladı:" Oyumuz Yüzde 13"

HDP YÜZDE 13 OY ALACAKMIŞ !

Demirtaş Saçmaladı:

Türkiye PKK terör ile son derece etkin bir mücadele veriyor. Özellikle Fetö darbe girişiminden sonra Türkiye'nin ve TSK'nın yaşadığı zaafiyeti ve problemleri iyi değerşendirmek isteyen hain terör örgütü PKK eylemlerine büyük hızla devam ediyor. Doz arttırılmış gibi görünüyor.

PKK'NIN SÖZCÜSÜ HDP OY ARTTIRIYOR MU ?

Geçtiğimiz hafta Avrupa'daki bir yayın kuurluşuna açıklama yapan HDP  Genel Başkanı Selahatin Demirtaş PKK'yı terör örgütü oalrak görmediklerini ama sivillere yönelik bir şiddet olduğunda eleştirdiklerini, kınadıklarını söylemişti. Bu epey tepki almıştı.

Şimdi aynı Demirtaş HDP'nin oylarını arttırdığını idida ediyor. Bu gerçek mi ? Bölgeden gelen haberle aslında bunun tam tersini söylüyor. Geçtiğimiz haftarlarda terör bölgesini ziyaret edeb HDP'li sözde vekillerin nasıl büüyk bir tepki ile karşılaştıklarını görmüştük. Buna rağman Demirtaş HDP'nin oy kaybetmediğini aksine oy arttırdığını Sputnik News'e anlattı. Duyanlar da şaştı kaldı...Türk televizyonalrına konuşmaya yüreği yetmeyen Demirtaş yine Rus kanallarında fink atıyor

 

spaceplay / pause

 

qunload | stop

 

ffullscreen

shift + slower / faster

volume

 

mmute

seek

 

 . seek to previous

12… 6 s

 Rus yayın kuruluşu Sputnik News'e mülakat veren Demirtaş oy oranalrının arttığını ve olası bir seçim olması halinde yüzde 14 noktasını göreceklerin dile getirdi.

Açıklaması şöyle: "Açıkçası ben HDP'nin oy kaybettiğini iddia edenleri ciddiye almıyorum.Biz de kamuoyu araştırmaları, anketleri yapıyoruz. Son kamuoyu araştırmamıza göre HDP bugün seçime girse yüzde 13 bandına bir oy alacaktır. Araştırmalar bunu gösteriyor. Ben Türk televizyonlarına konuşmuyorum. 1.5 yıl oldu konuşmayalı. Çünkü yaptığım açıklamalar sansür ediliyor veya yayınlanmıyor. Bir art niyet olduğunu açıkça düşünüyorum. Bazı yayın organlarında HDP'nin bittiğini , siyaseten sona erdiğinş söyleyenlere itibar etmeyin. Bu tek taraflı devlet probagandasıdır. Biz 7 Haziran seçimlerinde aldığımız oyu daha da arttıracağız. Kimsenin kuşkusu olmasın."

demirtaş seçim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı