Dünya Nüfusunun Yüzde 13'ü Yetersiz Besleniyor.

Kurban Bayramı yetersiz beslenmeden dolayı hayata tutunmakta zorluk çeken çocuklara hayat kaynağı olabilir.

Dünya Nüfusunun Yüzde 13'ü Yetersiz Besleniyor.

Dünya Gıda ve Tarım örgütü çok ilginç ve bir o kadar da düşündürücü bir istatistiği paylaştı. Bu istatistik aslında dünyanın vicdanını ağlatacak, dağlayacak düzeyde görünüyor. 

DÜŞÜNDÜRÜCÜ İSTATİSTİK

Gıda ve Tarım Örgütü’nün 2015 yılında paylaşmış olduğu verilere göre dünya nüfusunun %13 'üu yetersiz besleniyor. Yetersiz beslenme demek sağlıksız nesiller demek. Bu sağlıksız beslenmenin daha doğrusu yetersiz beslenmenin daha çok savşların girdabında yaşayan ülkelerde görüldüğü de gün gibi aşikar. Yapılan değerlendirmeler savaş ortamının yetersiz beslenmeyi tetiklediğini gözler önüne seriyor. Zaten yanı başımızdaki Suriye'deki gelişmeler ve bunun sonucu ülkemize göç eden mültecileri göz önüne aldığımızda Gıda ve Tarım Örgütünün verileri daha anlamlı bir hale geliyoır.

YETERİSiZ BESLENME DAHA ÇOK PROTEİNDEN EKSİKLİĞİNDEN KAYNAKLI

 Bu oranın büyük bir bölümünü protein eksikliği sebebiyle gelişimini tamamlayamayan 5 yaş altı bebek ve çocuklar oluşturuyor. Et ,süt ve yumurta ile tanışmayan yüzbinlerce çoocuğun olduğunu veriler ortaya koyuyor.

 Dünya toplamında yaygın olarak görülen çocuk ölümlerinin yüzde 45’i yetersiz beslenme ve açlık nedeniyle gerçekleşiyor. Yetersiz beslenme ve açlık en çok 5 yaş altındaki çocukları etkiliyor. Her yıl 5 yaş altındaki 5,9 milyon bebek ve çocuk açlık yüzünden hayata  veda ediyor. Bunu engellemek için yer yüzü hekimleri harekete geçti

  YERYÜZÜ HEKİMLERİ

Afrika’nın fakir  bölgelerinde dünyaya gelen milyonlarca masum bebek ve çocuğun yetersiz beslenme ve çaresizlik yüzünden yaşama veda etmesini yardımseverlerin destekleriyle birlikte bu ülkelere ‘’iyilik’’ ulaştıran sivil toplum kuruluşları engelliyor. Kurulduğu ilk günden beri sunduğu sağlık hizmetlerinin yanında pek çok hastalığın ve ölümün sbebü olan açlık ve yetersiz beslenmeye son verebilmek için çalışan Yeryüzü Hekimleri 2005 yılından itibaren kurban projeleri yürütüyor. Kurban bayramı bu yetersiz beslenme yüzünden hayata tutunamayan çocuklara bir ilaç olabilir.

 İnsanlığın en büyük kuvvetinin  paylaşma duygusu olduğu bilinciyle iyilik ve sağlık yolunda kıtalar kat eden Yeryüzü Doktorları, bebek ve çocukların açlık tehdidiyle karşı karşıya kalmamaları ve protein ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için Afrika’ya doğru yola çıkıyor. Çıktığı yolda her yıl binlerce insanın yaşamını iyileştiren Yeryüzü Doktorları, bağışçılarının destekleriyle bir Kurban Bayramı’nı daha gülümseyen çocuk yüzlerini görmeye adıyor.

afrika çocuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı