Kenan Sofuoğlu FETÖ Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Türk sporunda Fetö tehlikesi bitti mi soruları akılları kurcalamaya devam edecek

Kenan Sofuoğlu FETÖ Hakkında Açıklamalarda Bulundu

15 Temmuz darbe girişiminde bulunan Fetö hareketinin sporcular ile ilgili ayağı da gittikçe gün yüzüne çıkmaya başladı. Eski mill futbolcular Hakan Şükür, Arif Erdem , Uğır Tütüneker’in Fetö’cü ilan edilmesinden sonra sporun diğer branşlarında da sporcuların kendisinden açıklamalar gelmeye devam ediyor.

ÜMİT KARAN İLE BAŞLAMIŞTI

Söz konusu terör örgütünün futboldaki etkisini ilk dile getiren Galatasaray’ın ve Milli Takımın eski futbolcusu Ümit Karan olmuştu. Karan, Gülen hareketinin futboldaki gruplaşmaların tetikçisi olduğunu uzun yıllardır etkisini sürdürdüğünü şike süreci döneminde yanlışları ve yalanları anlatması için baskı yapıldığını söylemişti. Ayrıca eşinden para isteyenlerin de terör örgütü mensubu olduklarını dile getirmişti.

Dün de Milli Motosikletçi Kenan Sofuoğlu FETÖ'nün  geçmiş yıllarda kendisinden para istediğini dile getirerek , "FETÖ benden sürekli para istiyordu. İstekleri bitmek bilmiyordu. İhtiyaç sahipleri olmadığını biliyordum.  Ben ihtiyaç sahiplerine verirken, bunların benden para istemesi beni çok üzüyordu" dedi.

MESAFE KOYMUŞ

Gerçekleri gördükten sonra bu kişilerle arasına mesafe koyduğunu belirten Sofuoğlu örgütün Türk sporunda etkisinin son derece büüyk olduğunu, bulaşmadığı yerin adeta kalmadığını belirtti.

 

Sofuoğlu Fetö’yü eleştirdi ve bu örgütün Türk sporndan temizlenmesi gerektiğini ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı