Manisalılar Bu Habere Çok Sevindi

Manisalılar Bu Habere Çok Sevindi

Bilindiği gibi Ankara- İzmir hattında açılacak olan yüksek hızlı tren güzergâhı Manisa’dan geçecek.  Bu tren hattının geçeceği güzergâh tartışmalara yol açtı. Bu tartışmaların sebebi tren hattının yol güzergâhının nasıl olacağı yönünde kitleniyor.

 

TREN HATTI MANİSADAN GEÇECEK AMA

Yüksek hızlı tren seferleri birkaç yıldır Türkiye’de ulaşımı kolaylaştırmış gözüküyor. Özellikle Ankara –İstanbul- Eskişehir- Konya istikametinde yüksek hızlı tren oldukça rağbet görüyor.

Yeni yollar yapılacak ama bir yandan da tartışmalar devam ediyor. Örneğin Manisa halkı bu yüksek hızlı treni bir yandan istiyor ama bir yandan da söylentiler Manisa halkını düşünmeye sevk ediyor.

 

Yüksek hızlı tren hattının Manisa’nın merkezinden geçeceği söylentisi uzun zamandır Manisa halkının düşündürüyor. Manisa halkı şehrin merkezinden geçeceği öne sürülen bu yüksek hızlı tren projesine sıcak bakmıyor.

 

Neyse ki Manisa halkını rahatlatan açıklama geldi. Manisa'dan geçecek yüksek hızlı tren  güzergâhıyla ilgili Yunus emre İlçesi'ndeki muhtarlara bilgi veren AK Parti Manisa  Milletvekili Selçuk Özdağ, Resmi gazetede yayımlanan tren yolu istikametinin doğru olmadığını, gerçekleri yansıtmadığını belirterek tartışmalara bir anlamda son noktayı koymuş oldu.

 

Söz konusu açıklamaya göre yüksek hızlı tren Manisa’nın merkezinden geçmeyecek. Şehir dışından geçecek. Bu açıklama gerçekten yürekler su serpti.

 

Selçuk Özdağ bu hat ile 14 saatten fazla süren Ankara –İzmir tren hattının 3,5 saate ineceğini belirtti. Yüksek hızlı trenin Manisa’nın değerine değer katacağını iddia eden Özdağ ekonomik manada bir büyümenin de beklendiğini dile getirdi.

 

RESMİ GAZETEDE YANLIŞLIK VAR

 

Selçuk Özdağ da şaşırdı. Özdağ söz konusu tren hattının resmi gazetede yayımlanmasından sonra kendisinin de infiale kapıldığını zira ü bu hat ile Manisa’nın ikiye bölüneceğini düşündüğünü belirtti.

 

Resmi Gazetedeki haberden sonra Ulaştırma Bakanı ile kritik bir görüşme yapan Selçuk Özdağ hattın çevre yolunun civarından geçeceği garantisini aldığını belirtti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı