Engelli Genci Bakın Nasıl Kandırdılar?

Engelli Genci Bakın Nasıl Kandırdılar?

    Türkiye Dünya ile paralel olarak 90’lı yılların sonunda internet ile tanıştıktan sonra sanal alışveriş de yaşamımıza girdi. Artık markete, mağazaya gitmeye üşeniyoruz ve bir tıkla alışveriş yapabiliyoruz. Türkiye’de sanal alışveriş yayılıyor. Ama dünya ile kıyaslandığı zaman geri plandayız.

Harcamalarımızın sadece yüzde 6’sını salan olarak yapıyoruz. Bu oran oldukça düşük ama artacağı da görülüyor.

SANAL ALIŞVERİŞ DÖNEMİ

Alışverişi bile internet üzerinden yapıyoruz. Türkiye internet üzerinden alışverişi keşfetti ve sevdi ama sahtekârlar bu sektörü de çekilmez hale sokmak için ellerinden geleni yapmaya devam ediyor.

Sahtekârların fink attığını bilmemize rağmen sağladığı pratiklik, zaman kaybını engellemesi gibi nedenlerden ötürü sanal alışveriş yaşamımıza girdi.

Fakat tüm uyarılara rağmen adı sanı olmayan, ruhsatı bile olmayan internet sitelerinden yapılan alışveriş bazen tüketicileri hayal kırıklığına uğratabiliyor. Ürünü görmeden almam diyenler ise kazanmaya devam ediyor.

OYUNCAK TELEFON GELDİ

Sahtekârların tuzağına düşen tüketicilerden biri de Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde yaşayan Ramazan Aydoğan. Ramazan Aydoğan’ın özel bir durumu var. Bedensel engelli olan Ramazan Aydoğan için sanal alışveriş hayatı kolaylaştırıcı bir etkiye sahip.

Ama düzenbazlar onu da kandırdı.

Televizyonda reklamını izleyip beğendiği bir cep telefonunu adresine sipariş etti. Parasını kredi kartıyla ödedi. Geldi bir telefon ama bu telefon gerçek telefon değil, oyuncak telefondu. Koliden çocuk oyuncağı çıkmıştı. Elbette şaşırdı. Soluğu tüketici heyetinde aldı.

100 LİRA VERMİŞ

Reklamını görüp beğendiği oyuncak telefona 100 lirasını veren Ramazan Aydoğan Tüketici Heyetine gitti. Hakkını aramak için pek çok yolu deniyor. Bu dolandırıcılara karşı devletin yaptırım uygulaması lazım geldiğini  ifade eden Aydoğan kendisinin azıcık bir engelli maaşıyla geçinmeye çalıştığını ve mağdur olduğunu söyledi. İki hafta içinde dava açarsa ürünü geri alacak.

 

engelli aldatma telefon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı