Bodrumlular Bu Habere Sevindi

Bodrumlular Bu Habere Sevindi

Bodrum pek çok aşığın hikâyesine konu olmuş, doğal güzellikleri ile herkesi büyülemiş bir şehirdir. Türkiye’nin değil belki de Avrupa’nın sayılı turistik beldelerinden olan Bodrum bir tehlikeyi daha ucuz atlattı diyebiliriz. Bilindiği gibi rüzgar hâkim yönüne açık olması özelliğinden dolayı Bodrum’da Rüzgar Enerji Santralleri kurulmak isteniyordu. Bu yolla ucuz elektrik enerjisi edinme hevesi Bodrum’u büyük bir risk altına almıştı. Türkiye’nin turistik beldelerinden Bodrum Rüzgâr Enerji Santrali kurulma tehlikesiyle karşı karşıya gelmişti. Ama artık bu tehlike Bodrum’un gündeminde yok. Bodrumlu bir oldu ve Bodrum’u Bodrum yapan güzelliklerinin RES yoluyla bozulmasına karşı çıktı

Zira Bodrum Belediye MeclisiBodrum Yarımadası'nda Rüzgâr Enerji Santrali (RES) kurulmaması yönünde bir karara oy birliğiyle vardı.  Hem de baskın bir oy oranıyla söz konusu karara ulaşıldı. Bu Belediye Meclisi’nin bu kararı ülkedeki çevreciler tarafından sevinçle karşılandı.

CHP VE MHP BİR OLDU, BODRUM’U KURTARDI

Bodrum Belediye Meclisi'nin Eylül ayı genel toplantısı bugün Herodot Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. CHP ve MHP kanadından bağımsız meclis azaları söz konusu toplantıda yer aldı.

GÜNDEMM RÜZGÂR ENERJİ SANTRALLERİYİDİ

Normal olarak toplantının ilk gündem maddesi Bodrum’un farklı yerlerinde kurulması planlanan Rüzgâr Enerji Santralleriydi. Konuyla ilgili İmar Komisyonunun kararının ardından Bodrum’un doğasına, mimari yapısına, kültürüne zarar verebilecek Res’lerle  ilgili karar oylamaya sunuldu. Oylamadan Bodrum kazançlı çıktı.  Oylamanın neticesi Bodrum’un güzelliklerini korumayı öngörüyordu.

Bodrum Belediye Meclisi'nin Başkanı Kocadon ile 22 CHP'li, 9 MHP'li ve tek bağımsız üyesinin tamamı RES'lerin Bodrum Yarımadası'na kurulmaması için oybirliğiyle karar verdi. Karar alınır alınma salonda bir alkış tufanı koptu..

AMAÇ KENTİN KİMLİĞİNİ KORUMAK

DHA muhabirine konuşan Belediye Başkanı Mehmet Kocadon,  asıl amaçlarının Bodrum’a sahip çıkmak olduğunu, Bodrum’u korumanın ve daha da güzelleştirmenin asli görevlerinden olduğunu hatırlattı.

TEMİZ ENERJİYE KARŞI DEĞİLİZ

Eleştiriler var. Bodrum Enerjiden niye korkuyorsunuz diye sürekli CHP sıkıştırılıyor. Mehmet Kocadon net konuştu. Temiz enerjiye karşı olmak gibi bir tavır içinde asla olmayacaklarını söyleyerek Bodrum’un kentsel kimliğinin mühim olduğunu amaçlarının bu kimliği korumak olduğunu vurguladı.


 

BODRUM RES
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı