MHP'Lİ AKÇAY MAĞDURLAR İLE SUÇLULARIN AYRILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

Mağduriyetler artıyor, Erdoğan'dan sonra MHP kanadından da uyarı geldi.

MHP'Lİ AKÇAY MAĞDURLAR İLE SUÇLULARIN AYRILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fetö kapsamında göz altına alınan veya alınması düşünülen kimseler için uyarı yapmıştı. Yapılan göz altılara Erdoğan da dayanamadı ve at izi ile it izinin birbirine karıştığını söyleyerek bu hususta mağdur yaratılmamsı gerektiğini söyledi.

Birtakım yalan ve yanlış kaynaklardan alınan bilgiler bazen haksız göz altılara ve mağduriyetlere sebeb olabiliyor. Son olarak MHP'de bu konuda hassasiyetlerini dile getirid.MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından  Kanun Hükümünde Kararnamelerle  (KHK)  kamudan ve devlet dairelerinden  ihraç edilenlere ilişkin mağduriyetlerin  arttığını pek çok konuda şikayet aldıklarını dile getirererek kurunun yanında yaşın da yanmaması gerektiğini ifade etti.Mağduriyetler çoğaldı. Bunu MHP de dile getirdi.

Erkan Akçay yaşanan mağduriyetlere örnekler verdi Gazeteye abone olanların, çocuğunu Gülen hareketinin dershanelerine gönderenlerin Fetö'cü damgası yediğini , toplantılarda ve sohbetlerde görünüp zararı hiç olmayan kimselerin de mağduriyet yaşadığını anlatan Akçay, kendilerine bu konuda pek çok mağduriyet hikayesi geldiğini söyledi.

Çocuklarını malum dersanelere gönderen pek çok kişi Fetö'cü olmadığını iddia ediyor. Ama ispat edemiyor. Böyle pek çok kişi bulunuyor. MHP vekili Erkan Akçay da bunu dile getirdi. Akçay FETÖ dairesi içinde suçlu olan kişilerin çocuklarına ve eşlerine de aynı muamele yapılmasını doğru bulmadığını da sözlerine ekledi.

Akçay yaşanan mağduriyetler konusunda şunalrı söyledi.

Bu nedenle bu çalışmaların bir an evvel başlatılmasında fayda görüyoruz. Biz de bu konuda Milliyetçi Hareket Partisi olarak gereken katkıyı vereceğiz. Şimdi bu açıklamalar yapıldığına göre toplumda büyük bir beklenti  mutlaka olacaktır. Bunu da göz ardı edemeyiz. Herkes net biçimde ayrılmalı diye düşünüyorum. Dikkatli olunmalı. Bu mağduriyetleri derinleştirip, uzun vadede memleketimizde  yeni yaralar açmamak gerektiği kanaatindeyim Bunun için de gerçekten suçlu olanla mağdur olanı ayırmak gerekir." 

 

Erkan Akçay, suçun kişiselliği ve kanuniliği ilkesine bağlı kalınarak hareket edilmesi ve delilden suça ve suçluya gidilmesi gerekirken, zanlıdan delil bulma yönteminin iftiraların tesirli  olmasına yol açtığını sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı