MHP'DE DEPREM AKŞENER PARTİDEN İHRAÇ EDİLDİ

MHP'DE DEPREM AKŞENER PARTİDEN İHRAÇ EDİLDİ

MHP'de muhaliflerin en güçlü adayıydı.Olası bir genel kurulda en çok oyu alacak siyasetçi olarak  görünmesine rağmen yaşanan 15 Temmuz sürecinde kendisine atılan iftiralar ve Gülen'in adamı olduğu yolundaki malum medya tarafından pompalanan haberler Akşener'i oldukça yıprattı.

AKP AKŞENER'İ İSTEMİYOR

Kurultay da ikinci plana düştü. Devlet Bahçeli ise tekrar yükselen değer olarak görülüyor. Ayrıca AKP'de Bahçeli'nin olduğu muhalefeti tercih ettiği için Akşener'in partinin başına  geçmesini istemiyor. Bunun için topyekün mücadele ederken Akşener'e bir darbede partisinden geldi ve partiden ihraç edildi.

MHP'nin toplanan Merkez Disiplin Kurulu, Meral Akşener'i ihraç etme kararı aldı. Meral Akşener'in parti üyeliğinden kesin çıkarma cezası ile cezalandırılmasına oy birliğiyle karar verildiği öğrenildi. Elbette  Akşener' boş durmayacak. Akşener cephesinden ilk açıklama geldi ve MHP'nin tartışılan ismi yargıya başvuracağını söyledi. Lakin yargı bu başvuru hakkını sadece usülen inceleyebilir.Bu da Akşener macerasının sonu demek.

MHP kamuoyuna şu açıklamayı yaptı. Açılama aynen şöyle...

 

Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 11., 79. ve 81. maddeleri uyarınca tedbirli olarak kesin çıkarma cezası ile cezalandırılması istemiyle Merkez disiplin Kurulu’na sevk edilmiş bulunan Meral Akşener hakkında düzenlenen disiplin soruşturması dosyası münderecatı Merkez Disiplin Kurulunca müzakere edilmiş, müzakereler sonucunda yapılan gizli oylama ile, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul ili, Üsküdar İlçesi Teşkilatı üyesi Meral Akşener’in Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 78/4 – (c), (e), (g), (h) ve (i) maddeleri uyarınca parti üyeliğinden “Kesin çıkarma” cezası ile cezalandırılmasına 08.09.2016 tarihinde oy birliği ile karar verilmişti.

Akşener yasal mücadelesini sonuna dek sürdüreceğini ve davasının takipçisi olacağını söyledi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı