Ne zaman Bitecek! 2 Günde 20 Şehit !

İki günde 20 şehit verdik. Halk isyanlarda gibi görünmüyor. Ne yürüyüş yapan var, ne sokağa çıkan var... Galiba alıştık. Alışmaya zorlandık. Birlik ve beraberliğimize her zaman ihtiyaç var. Ama ne yazık ki tepki yok. Belki de kanıksadık.Türkiye bir İstiklal Mücadelesine girişmiş gibi görünüyor ama 15 Temmuz sürecinden sonra görülen birliktelik şimdi nerede diye insan sorgulamadan edemiyor.Aynı çığlıklar farklı evlerden yükseliyor. Ortak payda terörizmin yok olması ama yıllardır çözülemeyen ve adeta gangren olan bu yara Türkiye'yi her bakımdan zor duruma düşürüyor.

Ne zaman Bitecek! 2 Günde 20 Şehit !

Evet, iki günde 20 şehit verdik. Türkiye son zamanlarda hain PKK terörü ile mücadeleya sıkıca girişti. Kış hazırlığında olan teröristlere yönelik son operasyonlarda 188 hain öldürüldü. Ama yine son çatışmalarda 20 eve de ateş düştü. Evlerden feryatlar yükseliyor, lanetler , ağıtlar, beddualar okunuyor. Ama y,ne de ateş düştüğü yeri yakıyor.

ACI HABER GELDİ

Bu kez acı haber Mardin Dargeçit'ten geldi.Tendürek dağlarında 8 Şemdinli'de 5 mehmetçiğimizin acı haberleri yüreğimizi dağlarken bir acı haber de Mardin'den geldi.

Mardin Dargeçit'te Tendürek Dağları'nda 8, Hakkari Şemdinli'de 5 asker askerin şehit olmasının ardından bir acı haber de Hakkari Çukurca'dan geldi. Çukurca'da güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK arasında çıkan çatışmada 7 asker şehit oldu. Şehitler dün memleketlerine uğurlandı. Türkiye'nin dört bir yanına dün de şehit tabutları gitti.

BAYRAKLAR ASILDI

Şehit haberlerinin verildiği evlerde ise yankılanan feryatlar yürekleri dağladı. Şehit evlerine bayrakalr asıldı.Dört bir yandan şehit yakınları ve komşuları şehit aileisnin evlerine baş sağlığı için hücum ettiler.

Hep aynı kareyi yıllardır yaşıyoruz.

Bu kez savaş uçakları Suriyedek 5hedefi vurdu. Uçaklar, Çukurca kırsalında 4, Tendürek kırsalında 6 hedefi de imha etti. Çukurca kırsalından alınan anlık istihbaratın değerlendirilmesi sonucu bölgeye Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçaklarıyla harekat düzenlendi.Hava harekatında, tespit edilen 4 hedef ateş altına alınarak yok edildi. Tendürek kırsalından gelen anlık istihbarat üzerine Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçaklarıyla bölgeye düzenlenen hava harekatında 6 hedef ateş altına alınarak yok edildi. 

şehit 20 şehit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı