Milli Eğitimde PKK Temziliği Tunceli'de Hızlı Başladı

Türkiye'de PKK'lı öğretmenlerin sayısı epey fazlaymış. Yıllardır ülkenin ekmeğini yiyen, suyunu içen , her türlü nimetlerinden yararlanan PKK ve APO sevicisi öğretmenlerin görevden uzaklaştılrması yüreklere su serpti. Daha önce Binali Yıldırım bu hain öğretmenlerin Batı illerinde görev yapacağını söylemiş ve büyük tepki çekmişti.

Milli Eğitimde PKK Temziliği Tunceli'de Hızlı Başladı

Türkiye'nin belli başlı bölgelerinde özellikle Doğu Ve Güney bölgelerinde PKK'nın okullarda öğretmenleri aracılığıyla hakimiyet kurduğu yıllardır bilinen bir gerçekti. Ama bu bilinmesine rağmen bir türlü adım atmıyordu. Ama Başbakan Binali Yıldırım'ın da öncülüğünde  PKK terör örgütü ile ilişiği bulunan öğretmenlere yönelik büyük bir operasyon başlatıldı. 

Bu operasyon ilk semeresini Tunceli ilimizde verdi. Tunceli'de okullarda PKK probagandası yaptığı tespit edilen öğretmenler açığa alındı. Bunların sayısı da epey fazla.

AÇIKLAMA GELDİ

Bugün Tunceli Valiliği’nden yapılan açıklamada, kentte Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı olarak görev yapan öğretmenler ile bazı çalışanlardan oluşan toplam 504 kişinin görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.Bu kişilerden çoğu öğretmen. 418 kişi görevden uzaklaştırıldı. Bu 418 hain öğretmen derslere giremeyecek, öğrencileri zehirleyemeyecek. Diğer yandan 86 memur da görevden uzaklaştırılanlar arasında götünüyor.

Bilindiği gibi HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi öğretmen . Ama nedendir bilinmez Başak Demirtaş hakkında herhangi bir işlem şimdiye kadar yapılmadı.

11 BİN HAİN ÖĞRETMEN

MEB, PKK  terör örgütü ve uzantılarına destek verici nitelikte eylemlerde ulunduğu tespit edilen 11 bin 285 öğretmeni açığa almıştı. Görevden uzaklaştırmaların büyük hızla devam etmesi kamu oyunun da beklentileri arasında.
 SAYI ARTACAK


Valiliklerin koordinasyonunda yürütülen soruşturma kapsamında açığa alınan öğretmen sayısının 14 bine ulaşmasının beklendiği bildirilmişti.

pkk öğretmen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı