Yaz Saati Uygulaması Futbolu Nasıl Etlieyecek ?

Yaz Saati Uygulaması Futbolu Nasıl Etlieyecek ?

temsilcilerini de olumsuz etkiyebilir. Mesela Şampiyonlar Ligi’nin yıllardır bilindik saati olan 21.45 artık yok. Türkiye’de o artık Şampiyonlar Ligi maçları 22.45’te başlayacak. Bu durum futbolseverleri uykusuz bırakabilir. Çünkü Şampiyonlar Ligi sıkıcı kış gecelerinde evimizi ısıtan bir büyü olarak futbolseverler tarafından yıllardır takip ediliyor.

Gün ışığından daha çok yararlanmak maksadını güden uygulama Resmi Gazetede yayınlandıktan sonra gözler bu kez spor müsabakalarına çevrildi.

AVRUPA’DA 30 EKİMDE BİTİYOR

Avrupa’da 3O Ekimde kış saati uygulaması sona eriyor. Sıkınıt bu tarihten sonra başlayacak. Şampiyonlar Liginin yanı sıra UEFA maçları için de bu durum söz konusu. Zira Türkiye’nin yerel saatine göre Uefa Kupası maçları 21.00 ve 23.05’te başlayacak. 23. O5’te başlayan maç ertesi güne sarkacak.

Türk taraftarlar Sosyal Medya hesaplarında bu durumdan üzüntü duyduklarını belirttiler.  Uefa ise kara kara düşünüyor. Türkiye’ye uygun formül arayışı son hız devam ediyor. Ama Türkiye’ye Rusya’ya yapılan muamelenin yapılması şimdilik öngörülüyor.

RUSYA’DA NASIL?

Türkiye Rusya’ya uygulanan muameleye tabi tutulursa maçlar daha erken başlayacak. Rusya’da Şampiyonlar Ligi maçları Avrupa saatine göre 19.30’da başlıyordu. Buna benzer bir uygulamaya geçilebilir.

Beşiktaş Şampiyonlar Ligindeki Napoli , Benfica ve Dinamo Kiev maçlarını Türkiye saati ile 22.45’te oynayacak. Aynı durum Osmanlıspor, Konyaspor ve Fenerbahçe için de geçerli.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı