Kuzey Kore Çıldırmış Olmalı

Birisi Kuzey Kore'ye Dur Demeli...

Kuzey Kore Çıldırmış Olmalı

Kuzey Kore çıldırmış olmalı. Adeta ateş  ile oynuyor. Öyle bir Nükleer deneme yaptılar ki 5.3 büyüklüğünde bir deprem etkisi yarattı. Etkisi bu kadar güçlü olan nükleer denemeye tepki de gecikmedi.

EN BÜYÜK DENEME OLDU

Güney Kore yine şikayet etti ve Kuzey Kore'nin nükleer çılgınlığına vurgu yaparak yapılan denemenin korkunç derecede büyük olduğunu söz konusu denemenin bugüne kadar en büyük test olduğunu söyleyerek dikkat çekti.

. Denemenin ardından ülkenin kuzeydoğusunda kaydedilen deprem, 10 kilometre derinlikte meydana geldi. Dahası da var. Amerika bu denemenin bir patlamayı da tetiklediğini öne sürdü. 

Güney Kore Cumhurbaşkanı Park Geun-hye denemeyi 'K.Kore lideri Kim Jong-un'un çılgınca  umursamazlığını gösteren ve kendini yok etmeye yönelik bir fiil olarak değerlendirdi. Park, denemenin büütn dünyaya meydan okuma olduğunu ama bu denemlerden sonra Kuzey Kore'nin daha çok ambargo ve yaptırım ile karşı karşıya geleceğini iddia ediyor. 

İKİ KAT DAHA BÜYÜK

Güney Kore  son denemenin Ocak ayındaki nükleer testin iki katı gücünde olduğunu iddia ediyor.

Denemeden sonra saatlerce sessiz kalan Pyongyang, yaptığı açıklamada beşinci nükleer denemenin başarılı olduğunu ilan etti. K. Kore'den gelen açıklamalar ve patlamanın şiddeti, ülkenin kullanılabilir bir nükleer silah yapmış olabileceğine dair endişeleri daha da arttırdı.

JAPONYA SESSİZ KALMADI

Japonya Başbakanı Shinzo Abe'den de söz konusu denemeyle alakalı olarak kabul edilemez olduğunu ve bu ülkenin acilen ciddi yaptırımlara uğraması gerektiğini söyledi.

"Kuzey Kore'nin nükleer denemesi kesinlikle kabul edilemez" açıklaması geldi. Tokyo yönetimi, radyasyon ölçümü için bölgeye uçak yolladı.

ABD Başkanı Barack Obama da deneme sonrasında bir  açıklama yaptı.Yapılan açıklama ABD'nin bu oalya sessiz kalmayacağını gösteriyor. Obama, Kuzey Kore'nin nükleer silah denemesiyle ilgili Güney Kore ve Japonya'ya bir kez daha güvence verdi ve Pyongyang'ın eylemlerinin karşılıksız kalmayacağını söyleyerek yüreklere su serpti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı