YİNE ARAÇLARINI GERİ ÇAĞIRDI! BÜYÜK SKANDAL!

General Motors yine araçları geri çağırdı. Firma büyük prestij kaybına uğradı.

YİNE ARAÇLARINI GERİ ÇAĞIRDI! BÜYÜK SKANDAL!
Bir geri çağırma da ABD'li otomobil üreticisi General Motors'tan geldi. Dünya üzerindeki otomobil firmaları seri üretim ile inanılmaz kar paylarına ulaşırken bu seri üretimin denetimsiz ve hızlı biçimde olması bazı geri dönüşü olmayan hatalara da sebep oluyor ve otomobiller bazen gittikleri ülkeden geri çağrılabiliyor.
BÜYÜK HATA
 (GM), dünya genelinde 4,3 milyona yakın aracını hava yastıkları ve emniyet kemerlerindeki sorun sebebiyle hatalı olduklarını ve bu araçların geri çağrıldığını kamu oyu ile paylaştı. Bilindiği gibi emniyet kemerleri be hava yastıkları bir aracın güvenlik konseptinin en önemli parçaları. General Motors gibi büyük bir markanın nasıl böyle bir hatayı yaptığı ise henüz muamma gibi. 
 
AÇIKLAMA GELDİ :
 
GM'den yapılan açıklamada, özürlü ön hava yastıkları ve emniyet kemerlerinin kaza anında işlevini kaybedebileceği dile getirildi. Bu da hayati bir sorun. Zaten ölümlü kaza haberleri de geldi.
 
Şu ana kadar en az 1 kişinin ölümüne ve 3 kişinin yaralanmasına yol açan probleme  araç bilgisayarının test moduna geçmesinin sebep olduğu belirtilen açıklamada, 4,3 milyon civarındaki özürlü aracın sahiplerine ulaşılarak, araçların bilgisayar programlarının ücretsiz tamir edileceği dile getirildi. Yani araçalr geri alınmayacak, tamir edilecek. Ama bu duruma itiraz eden kullanıcılar da var. Bu hatayı yapanların aracı geri almasını ve yeni bir araç vermesini sosyal medya platformlarında dile getiriyorlar.
 
İŞTE GERİ ÇAĞRILAN MODELLER.
 
Geri çağrılan araç modelleri genellikle 2014-2016  arasında 2014-2016 üretimi Buick LaCrosse, Chevrolet SS ve Spark EV, 2014-2017 üretimi Buick Encore, GMC Sierra ve Chevrolet Corvette, Trax, Caprice ve Silverado, 2015-2017 üretimi Chevrolet Tahoe, Suburban, Silverado HD, GMC Yukon, Yukon HL, Sierra HD, Cadillac Escalade ve Escalade ESV yer alıyor.
 
DAHA ÖNCE DE GERİ ÇAĞIRMIŞTI,ALIŞKANLIK OLDU
 
General Motors, son senelerde  otomobil  geri çağırmalarıyla epeyce gündeme geliyor. GM, 2014 senesinde de   kontak anahtarındaki hata nedeniyle 25 milyonun üzerinde aracını çağırarak bu alanda rekora imza atmıştı. Şirket ayrıca kontak anahtarı hatasıyla bağlantılı kazalarda en az 22 kişinin hayatını kaybetmesi sebebiyle mağdurların ailelerine yüklü miktarda tazminat ödemek zorunda kalmıştı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Silah Bırakacakları Alana Ulaştılar
Silah Bırakacakları Alana Ulaştılar
Trump Medyayı Açık Bir Şekilde Tehdit Etti
Trump Medyayı Açık Bir Şekilde Tehdit Etti