YA VERİN YA TUTUKLAYIN

YA VERİN YA TUTUKLAYIN

Türkiye Gülen'in iadesi konusunda ısrarcı olmaya devam ediyor. Numan Kurtulmuş da bu düşüncesini televizyon ekranlarında duyurmaya devam ediyor.

ABD ise daha ciddi verilerle gelinmesini istiyor.

KURTULMUŞ CNN TÜRK YAYININIA KATILDI

CNN Türk yayınında 15 Temmuz darbe girişiminden sonra oluşan gündemi değerlendirdi. Yayında pek çok kouya değinen Numan Kurtulmuş darbe girişimi sonucunda ortaya çıkan yargılamaların titizlikle yapıldığını kimsenin Türkiye'deki yargının işleyişine karışmaya hakkı olmadığını buna ABD'nin de dahil olduğunu söyledi. Numan Kurtulmuş Türkiye'nin ABD'nin müttefiki olarak iyi niyet beklediğini de söyleyerek en azından darbe girişiminin arkasında FETÖ'nün olduğunu kabullenilmesinin gerektiğini bunu ABD'den beklediklerini söyledi.

Numan Kurtulmuş iade süreci odaklı görüşmelerin de sürdüğünü ve süreceğini söyleyerek Jonh Bass ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın göüşmelerine de değindi. Söz konusu görüşmeyle ilgili olarak ne konuşulduğunu , içeriğin ne olduğunu bilmediğini sötyleyen Kurtulmuş şunları dile getirdi.

 BİZ DEVLET OLARAK MİLLET OLARAK KARARLIYIZ


 ABD'nin siyasileri artık bizim kararlığımızı görmelidir. Sadece hükümet olarak değil devlet olarak millet olarak kararlıyız.  Her  vesileyle, biz de 5-6 günlük ABD ziyaretimizde, bütün resmi görüşmelerimizde,  bütün diğer görüşmelerimizde Sayın Cumhurbaşkanımız ABD Başkanıyla yaptığı  görüşmelerde her vesileyle, her seviyede şunu söylüyoruz. İki ülke arasındaki  karşılıklı  suçluların iadesi anlaşmasının gereği Gülen'in iadesini gerektirir.Biz diyoruz ki ya bu adamı bize iade edin ya da tutuklayın. Yaptıkları ortadadır. Hukuki süreç diyorlar. İşte zaten hukuki süreç de bunu gerektirir."dedi.

Kurtulmuş ortak bir komitenin değerlendirmelerde bulunması gerektiğini de sözlerine ekledi.

  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı