Taşerona Kadro Yalan Oldu! Konuşan Bile Yok

Taşerona Kadro Yalan Oldu! Konuşan Bile Yok

Taşeronlara kadro umudu görünen o ki başka bir bayrama kaldı. 23 Mart tarihinde dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu tarafından yaklaşık 600.000 kişiye verilen kadro müjdesi tamamen fos çıktı. Şimdi dile getiren bile yok.

Ahmet Davutoğlu kamu kurumlarında çalışan işçilerin kadroya geçeceğini söylemiş daha sonra ise bunun hayal ve ümit edilidiği gibi 657 tazı bir kadro olmadığı anlaşılmıştı. 

Dönemin Çalışma ve Sosyla Bakanı ve Maliye Bakanı komple bir kadroya geçişin mümkün olmadığını kademe kademe gerçekleşeceğini ayrıca kurumların kendi sınavlarının geçerli olacağını ve 3 senelik bir kontratın söz konusu olacağını söyleyerek umutları o dönemlerde zaten kırmıştı.

O günlerden bugüne değin pek çok şey değişti. Ahmet Davutoğlu istifa etti.Taşeron çalışmasını yapan bakanlar başka görevlere getirildi.

Nihayet 15 Temmuz darbe girişimi meydana geldi. Bütün bu olaylar olurken gündem zaten terör örgütleri iel mücadeleydi.

Hükümet yetkilileri milyonların beklentilerini şimdi dile bile getirmiyorlar. Sanki kadro müjdesi hiç verilmemiş gibi hareket eden yetkililer adeta 15 Temmuzdan sonra bambaşka bir gündem oluştuğunu söyleyerek taşerona kadro konusunu en iyi ihtimalle sene sonunda gündemde olacağını söylüyorlar.

ERDOĞAN TEMKİNLİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan da FETÖ temizliğinin acilen yapılmasını isterken bir yandan da işe alınanların aşırı biçimde güvenlik soruşturmasından geçirilmesi gerektiğini düşünüyor.

Zaten açığa alınan on binlerce memur varken taşerona kadro konusu bir kenara atılmış gibi duruyor. Yetkili bakanların şu an için düşündüğü tek şey Fetö temizliği. Bu yolla Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aferin bekleyen idarecilerin var olduğunu zaren Erdoğan'ın kendisi de d,le getirdi.

Kısacası taşerona kadro yalan oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı