Kahramanmaraş'tan Gelen Sivil Araç Tunceli'de Saldırıya Uğradı

Kahramanmaraş'tan Gelen Sivil Araç Tunceli'de Saldırıya Uğradı

PKK bayrama yine hızlı girdi.Yıllardan beri bölgedeki halkı Kürt istismarcılığı ile kandıran Kürtlere en çok zararı bizzat kendisi veren PKK bugün Tunceli'de ortaya çıktı. Yine sivillere yönelik saldırı gerçekleşti.

Bilindiği gbi terör örgütü PKK Tunceli yöresinde büyük bir bozguna uğradı. Bunu telafi etmek için hıncını bölge halkından almaya kalkan PKK bugün bir aracı infilak ettirdi. Yine aynı kahpece planlarını uygulamaya koyan han teröristler 1 kişinin ölümüne sebep oldu.

Olay Tunceli’nin Hozat İlçesindeki Yenibaş Jandarma Karakolu yakınlarında meydana geldi.

KAHRAMANMARAŞ'TAN BİR ARAÇ GELDİĞİNİ ÖĞRENİNCE

Kahramanmaraş'tan geldiği öğrenilen araç hemen infilak ettirildi. Kahramanmaraş’tan geldikleri belirtilen 3 kişi, Yenibaş Jandarma Karakolu etrafındaki ağaçları Orman İşletme Müdürlüğü’nden aldıkları izinle kesmek için otomobilleri ile giderken, PKK’lı teröristler karakol civarındaki  yola döşedikleri patlayıcıyı uzaktan kumanda ile patlattı.

Hain saldırıda Kahramanmaraş'tan gelen sivilleri hedef alan PKK'lı teröristler bununla da yetinmediler.

Arça parampaça oldu. Saldırıda araç parçalanırken, patlama üzerine karakoldan gelen askerlere de teröristler otomatik silahlarla ateş etti. Çatışma çıktı. Saldırı bölgesinde yola tuzaklanmış başka el yapımı patlayıcılar ve çatışmalar nedeniyle, gece helikopterle çatışma bölgesine takviye timler hemen indirildi.

Sabah erken saatte zırhlı araç desteğinde patlama bölgesine giden güvenlik güçleri, parçalanan araçtaki 1 kişinin cesedine ulaştı. Bu esnada  bölgede pusu kuran teröristler güvenlik güçlerine ateş açması üzerine yeniden çatışma çıktı. Güvenlik güçleriyle teröristler arasında aralıklarla çatışmalar sürdüğü için, araçtaki diğer 2 kişiye ise ulaşılamadı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı