BY LOCK UZMANI YAKALANDI NELER YAPMIŞ NELER !

BY LOCK UZMANI YAKALANDI NELER YAPMIŞ NELER !

FETÖ'ye bir darbe daha. Kritiklbir görevde olduğu bilinen ve Bylock programının kurucusu olduğu söylenen kişi tutuklandı.

Bu kişi aynı zamanda Tübitak'ta yöneticiydi.  Burada hain yapının işlerini yapıyordu. Neyseki tutuklandı.Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimine yönelik ilişkin soruşturma kapsamında aranan eski İzmir imamı ve TÜBİTAK yöneticisi Mesut Yılmazer Kütahya Tavşanlı'da yakalandı . İlk önce gözaltına alını sonra ise suçu sabit bulunduğu için çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tutuklama emrini Tavşanlı Cumhuriyet Savcısı Uğur Özbek tarafından yapıldı.

 

'BİLAL HOCA' KOD ADLI ESKİ İZMİR İMAMI

Kütahya'da yakalananan Yılmazer Ankara'ya gönderilecek. Hain örgütün haberleşme programını ve içeriğini bu kişi hazırlamış. Ekibin içinde olduğu belirlenen Mesut Yılmazer aynı zamanda örgütün eski İzmir imamıymış. kod adı ise Bilal Hoca olan kişi en kritik görevlerden birisini yürütüyordu.

 

Yılmazer savcılık sorgusunda Bylock programıyla alakalı kendisine yöneltilen suçlamaları kabu etmedi ama r programda T.C kimlik numarası ve cep telefonunun kayıtlı olduğu yönündeki tespitleri ise kabul etti.

BYLOCK'U GELİŞTİRDİ

TÜBİTAK'taki FETÖ'cü yapılanmayla alakalı ncelemeleri yürüten Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Şube Müdürlüğü'ünün, Yılmazer ile ilgili Bylock programında önemli görevler üstlendiği, kurumdaki örgüt yapılanmasının lideri olduğu üzerinde durduğü dile getirildi. Söz konusu kilşi zaten daha önce hain yapının üyesi olduğu için görevden alınmıştı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra o da cezaevi yolunu tuttu. 

BY LOCK'U ONBİNLERCE KİŞİ KULLANIYORMUŞ

Bu program örgütün haberleşme ağının önemli parçasıymış. Sosyal medya yerine bu sisitemi kullanan örgüt üyeleri bu yolla izlerini kaybetmeye çalışmışlar

 

KAÇARKEN ENSELENDİ

Diğer yandan  yandan Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri Yılmazer'in Kütahya'nın Tavşanlı ilçesindeki bir yakınının evinin bodrumunda saklandığı bilgisine ulaştığı öğrenildi. Söz konusu adrese operasyon düzenleyen KOM ve Tavşanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kaçmaya çalışan Yılmazer'i evin yakınındaki tren yolu üzerinde enselendi.

 

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı