Türk Hacı Adayları Gülen ve Yandaşlarına Beddua Etti

Türk Hacı Adayları Gülen ve Yandaşlarına Beddua Etti

Bir Kurban Bayramında daha sayıları milyonları bulan müslümanlar Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara hücum etti. Yaklaşık bu sene için 2 milyondan fazla hacı adayının olduğu düşünülüyor. Arafat bekleniyor. Müslüman hacılar Arafay yolculuğuna öok az zaman kala ibadetlerini büüyk huşu ile yerine getirmeye çalışıyorlar. Kabe'de vakitlerini ibadet ile geçiren hacı adayları Harem i Şerif'i de ziyaret ediyor. Günğn her saat diliminde Harem i Şerif sayısız ziyaretçi akınına uğruyor. 

Bilhassa namaz vakitlerinde Harem i Şerif  adeta sel gibi dolup dolup taşıyor. Sokaklar insanlar ile taşıyor. Kabe i Muazzama yıl içerisinde en kalabalık günlerini yaşıyor

 

SANKİ BİRLEŞMİŞ MİLLETLER

 

Her milleten hacı dua ediyor. Renkleri farklı, dilleri farklı . Ama omuz omuza ibadet yaparak İslamın ne demek olduğunu gösteriyorlar. Hepsinin ortak paydası müslümanlar için Allah'a dua ve niyazda bulunmaları.

Tam 71 milletten hacı adayları var ve bunlar adeta Birleşmiş Milletleri andırıyor.

 

KABE'YE GİREN BİR DAHA ÇIKMIYOR

 

 

Gerek Kabe'nin içi gerekse dışı hacı adaylarıyla dolup taşarken, Kabe'ye girenler "Bir daha giremem" endişesiyle çoğu zaman gün boyunca dışarı çıkmamayı tercih yeğliyor. Böylece Kabe'nin etrafı aşırı derecede kalabalık oluyor.

 

YAKARIŞTA BULUNDULAR

 

Hacı adaylarının dilinde dualar eksik olmadı.Allah'a tüm müslümanların iyiliği için yakarışta bulunan hacı adayları önce vatanları için sonra da bütün müslüman alemi için dua ettiler. Suudi Arabistan makamlarının verdiği bilgilere göre, 71 ülkeden gelen hacı adayları, özellikle tavaf esnasında bunu yaptı.

 

TÜRK HACI ADAYLARI GÜLEN VE YANDAŞLARINA BEDDUA ETTİ

 

Türk hacı adayları diğer hacı adaylarından farklı olarak 15 Temmuz darbe girişiminde rolü olan Gülen ve yandaşlarına beddua etti Şehitler unutulmadı. Onlara da dua edildi.

 

Hacı adayları bol bol dua edip, zemzem içerek Kabe'nin manevi atmosferinden yararlandı.

 

 

ARAFAT YOLCULUĞU

Kabe'deki ibadetlerine 24 saatlik ara verecek olan hacı adayları, Arafat yolculuğuna başlayacak. Arafat'taki "Vakfe Duası" nın ardından gün batımıyla birlikte Müzdelife'ye hareket edecek hacı adayları, burada akşam ve yatsı namazlarını cem-i tehir ile kılarak "Müzdelife Vakfesi" ni yapacak.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı