HİNDU MÜSLÜMANLARIN LİDERİNE BÜYÜK DARBE

HİNDU MÜSLÜMANLARIN LİDERİNE BÜYÜK DARBE

Budizm'in yaygın olduğu Hindistan'da müslümanlar da var. Özellikler Gazneli Mahmut'un Hindistan'a yaptığı seferler sayesinde Müslümanlıkla tanışan 200 milyondan fazla insan var. Ama Hindistan'da bu müsümanlara yönelik baskıcı politikalar bitmek bilmiyor.  Hindistan devleti  ülkede yaşayan Müslüman halk üzerindeki baskısını günden güne çoğaltıyor.Zaten Keşmir başta olmak üzere ülkede müslünanların çoğunlukta olduğu bazı bölgelerde zulüm devam ediyor. Özelikle son 1 yıldır baskı daha da arttı. Bunlara bir yenisi daha eklendi.

 Jammu ve Keşmir sorunu yıllardır devam eden ülkede, 200 milyon Müslüman nüfus bulunuyor. Son 1 yıldır neredeyse her gün Müslümanları zulmeden eden Hint yönetimi, zulümlerine bir yenisini daha ekledi.

Dr Zakir dünyaca ünlü islam davetçisi bilindiği gibi Hindistan'da vakfı aracılığıyla yaptığı faaliyetlerle müslümanlığa hizmet etmeye çalışıyor.

Binlerce Hindu genç onun sayesinde islamla müşerref oluyor. Bunu kendi idaresini bir tehdit olarak gören Hindistan yönetimi  Dr. Zakir Naik ve başkanı olduğu Bombay merkezli İslam Araştırmaları Vakfı’nın faaliyetlerinin, terörizm yaftalamasıyla, durdurulması kararı alındı. Bu kişiYE  daha önce de İngiltere ve Kanada'ya giriş yasağı konulmuştu.

Ayrıca Zakir Naik için daha önce de İngiltere ve Kanada’ya giriş yasağı konulduktan sonra  ve uydu üzerinden yayın yapan Sulh Tv Bangladeş hükümeti tarafından kapatılmıştı.

IRF (Islamic Research Foundation / İslam Araştırmaları Vakfı) lideri Zakir Naik, IRF’ye getirilecek yasağın, Hint Müslümanlarına karşı yapılan haksız eziyetlere emsal gösterilebileceği ikazında bulundu.

Naik ise bunun bir bahane olduğunu ileri sürerek Hinditan'da düşman ilan edilecek hiçbir  faaliyette bulunmadığını soısyal medya hesaplarından duyurdu.

AÇIKLAMA ŞÖYLE

“Eğer IRF ve şahsıma yasak getirilirse bu Hint demokrasisine derinden zarar verecektir. Ben bunu ülkemdeki karder birliği yaşadığım Hindu Müslümanlar için de arzu ediyorum.  Rica ediyorum, alınan bu kararın altında haince planların olmadığını farz edecek kadar budala olmayalım. Bu saldırı sadece benim şahsıma değil, Hintli Müslüman kardeşlerimize, demokrasiye, barışa ve adalete de yapılmış bir saldırıdır.” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı