HULUSİ AKARDAN FIRAT KALKANI AÇIKLAMASI

HULUSİ AKARDAN FIRAT KALKANI AÇIKLAMASI

Terör ile mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetlerinin Komutanı Hulusi Akar bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama daha çok Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütleri ile olan mücadelEsi ile alakalı görünüyor.

AZİM VE KARARLILIK MESAJI

Hulusi Akar yaptığı açıklamada son hain etkisiz haşe getirilinceye kadar kutlu mücadelenin devam edeceğini azim ve kararlılıklla teröristlerin üstesinden gelineceğini belirterek huzur ve güvenliğin adresi olarak Türk Silahlı Kuvvetlerini gösterdi.

TEK EMİR KOMUTA YAPISI VAR

15 Temmuz darbe sürecinde TSK'nın emir komuta zinciri kırılmıştı. Bunun artık böyle olmayacağını söyleyen Akar , anayasal düzen içerisinde kanunlarla belirlenmiş tek tip komuta zincirinin olduğunu ve olması gerektiğini ifade etti. TSK'yı Tsk yapanın disiplin olduğunu belirten Akar bundan asla taviz verilmeyeceğini de sözlerine ekledi

AÇIKLAMADA DİSİPLİN VURGUSU AÇIKÇA GÖRÜLÜYOR

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, “Türk Silahlı Kuvvetlerinin, anayasal düzen içinde  kanunlarla belirlenmiş tek bir emir komuta yapısı vardır.  İşte bu yapı  dışında , teşkilat ve faaliyetlerimizde, hiçbir kişi ve oluşumun tesiri asla söz konusu bile olamaz.. Türk Silahlı Kuvvetlerinin bilinen en önemli vasfı disiplinidir. Bu disiplinin temeli, ruhu 'mutlak itaat'tir. Bizi biz yapan bu anlayıştan asla taviz verilmeyecektir” diyerek güvence verdi.

Terörle mücadelenin "Teröristler öldürülünceye  kadar süreceğini" belirten Akar, şunları söyledi

“Hudutlarımız dahilinde  Bölücü Terör Örgütüne karşı, ülkemizde huzur ve güvenliğin sağlanması gayesiyle son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar büyük bir azim ve kararlılıkla Terörle Mücadele Harekatı sürdürülmektedir. Sınırlarımızı uluslararası hukuktan kaynaklanan normlar çerçevesinde savunmak Daeş ve benzeri terör oluşumları ile mücadele etmek için masum insanları yurdundan eden yapya son vernek için Fırat Kalkanı Harekatı icra edilmektedir. "dedi.

 

20 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
TSK'dan yapılan açıklamada, 10 Eylül 2016 tarihinde 19.38-19.44 saatleri arasında Tell El Hava'nın güneyinde Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile hava harekatı ile 20 hainin öldürüldüğü belirtildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı