Darbe Gecesi En Çok Şehidi ve Gaziyi Hangi İl verdi ?

Darbe Gecesi En Çok Şehidi  ve Gaziyi Hangi İl verdi ?

Fetö blançosu çok ağır. Ankara Valiliği açıklama yaptı. Fetö örgütünün nelere mal olduğuna dair bilgi verildi. 15 Temmuzdan bu yaan neler yaşandı ? Rapor halinde Ankara Valiliği açıkladı.

 Ankara Valiliği, FETÖ'nün darbe girişimine yönelik 15 Temmuz'dan bugüne kadar yürütülen operasyonlara dair  bilgi verdi. Rapora göre en çok şehit ve gazi Ankara'dan . Ankara Valiliği yaptığı yazılı açıklamada 3 kişinin halen yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğünü belirtti.

En çok  vatandaşın şehit ve gazi olduğu kentin Ankara olduğu anımsatılarak  "kayıpların acısının ve memleketin işgalden kurtarılmasının haklı onurunun  birlikte yaşandığı dile getirildi.

9 KİŞİNİN TEDAVİLERİ DEVAM EDİYOR

Açıklamada 9 vatandaşın tedavilerinin devam ettiği belirtildi .Bunlardan üçünün durumunun ağır olduğu belirtildi.

6 BİN KİŞİ AÇIĞA ALINDI

FETÖ'ye aidiyeti, iltisakı veya irtibatı olduğu değerlendirilen toplam 6 bin 329 kişiden 2 bin 223 kamu çalışanının açığa alındığı, 3 bin 502 kişinin ihraç edildiği, 490 kamu personelinin ve 114 kişinin adli işlemlerine devam edildiği kaydedildi. Ayrıca öğretmenlerin durumuna değinilmedi.

Ayrıca açıklamada, 9 Ağustos 2016 tarihili basın açıklamasında yer verilen bilgiler hatırlatıldı. Söz konusu basın açıklamsına göre FETÖ'ye yönelik operasyonlar kapsamında 308 kurum ve kuruluş dışında Bakanlık onayı ile 1'i okul, 5'i yurt, 11'i kurs ve etüt merkezi olmak üzere toplam 17 kurum ve kuruluşun kapatıldı. Bunların kapısına kilt vuruldu.

Ayrıca 15 dernek kapatıldı. 12 kurs ve etüt merkezi de kilti vurulan kurumlar arasında. Gerisinin geleceği de aşikar. Çünkü çalışmalar devam ediyor. 

Diğer  yandan, 15 Temmuz'dan bugüne kadar toplam 376 kurum ve kuruluş hakkında işlem yapıldığının vurgulandığı açıklamada, daha önce kapatılan 6 okulun, 1 Eylül 2016 tarih ve 29818 sayılı 2. Mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanan 673 sayılı KHK ile faaliyetlerine devam etmesine karar verildiği aktarıldı.

Valiliğe bugüne kadar 5233 sayılı "Terör ve Terörle Mücadeleden Doğan Zararların Karşılanması Hakkında Kanun" kapsamında 350 araç ile 615 işyeri ve konut olmak üzere toplam 965 başvuru yapıldığı bilgisine ulaşıldı

 

Diğer yandan  FETÖ'ye yönelik adli ve idari soruşturmalara titizlikle devam edileceği dile getirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı