PKK'LI DEVLET TARAFINA GEÇİNCE FETÖ'CÜLER PLAN YAPMIŞ

PKK'LI DEVLET TARAFINA GEÇİNCE FETÖ'CÜLER PLAN YAPMIŞ

Meğerse Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da devlet 2 terör örgütü ile mücadele etmiş. Bunlardan birinin PKK olduğu yıllardan beri biliniyor. Diğerinin de  15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ olduğu artık apaçık belli oldu.

DESTEK VERİYORUZ DEDİLER AMA.....

Bölgede  operasyonlara destek veriyorlar gibi görünen FETÖ üyeleri aslında devlete en büyük ihaneti hazırlamışlariyapmışlar. Teröristlerle yapılan mücadelede Şırnak''ın Cizre ilçesi bilimdiği gibi kilt noktaydı. Özerklik bile konuşulur hale gelmişti. Burayı ele geçirmek isteyen PKK, evlerin içine saklanarak güvenlik güçlerine saldırıyordu. 55 bin Vatandaş evlerini terk etmek zorunda bırakıldı. Şehir ölü bir kent konumuna geldi. Mücadeleinin en kritik anında FETÖ devreye girdi. Üyeleri aracılığıyla operasyonlara 12 tank 1600 asker göndereceğini söyleyen 

2. Ordu Komutanı Org. Adem Huduti ve Çakırsöğüt Jan. Komando Tugay Komutanı Tuğg. Ali Osman Gürcan’dı. 

BİR AVUÇ ASKERLE HAREKAT YAPILIR MI ?

Olmadı. Ortada ne tank ne de asker vardı. Bekledikleri destek BİR TÜLİ ULAŞMAYINCA  gelmeyince özel harekat polisleri BAĞIMSIZLIK ADINA DİNA DINA  mücadele için düğmeye bastı. 78 günde 25 güvenlik görevlisi PKK tarafından şehit edildi. O ihanetin başındaki Gürcan ve 2.Ordu Komutanı Huduti 15 Temmuz darbe girişiminde de en baştaki vatan hainlerinden biriydi. 

Teröristler 23 numaralı evi üs haline getirirken burayı Türk ordusuna vermemek için   eve ve sokağa el yapımı bombalar,patlaytıcılar  döşemişlerdi. Güvenlik güçlerinin operasyonlarıyla binadaki PKK'lılar etkisiz hale getirildi, 23 numara terör yuvası , hainlerin başlarına yıkıldı. Hepsi cehennemi boyladı.

KORUMAYA İŞKENCE

PKK'lıların kaçırdığı Cizre Kaymakamı Ahmet Adanur’un koruması Ayhan Kaya'nın kurtarılması için polis film gibi bir operasyona girişti. Örgüt içindeki haber elemanları aracılığıyla Kaya'nın yeri tespit edildi. Kuzey Irak’ta harabe bir binada hergün işkence gören Kaya burada mahsurdu. Zor durumdaydı.

PKK’LI DEVLET TARAFINA GEÇİNCE...

İstihbaratçı polisler devreye girdi. Apartmanın önündeki  güvenlik sayısı 1’e düşünce o teröristle PKK içindeki bir istihbarat elemanı iletişime geçti. PKK'nın  ağır kayıplar vermesi kullanılarak terörist parayla ikna edildi. Artık devletin tarafında geçmişti. Bunun üzerine hemen bir koridor açılarak polis memuru Ayhan Kaya Cizre’ye getirildi. Getiren PKK’lı itirafçı oldu. Devletin tarafına geçti. Operasyon başarıyla bitmişti.. Polis memuru ailesine kavuşacaktı. Fakat  bu FETÖ’nün vatan haini askerlerini rahatsız etti.

‘PKK’YI SAKLIYORLAR'

PKK'lının itirafçı olmasını ve başarılı operasyonu hazmedemeyen Ali Osman Gürcan, “Polisler PKK’lıları saklıyor” diye emniyeti bastı. Polis memurunu kurtaran örgütçünün kendilerine verilmesini talep etti. Polisler sert bir karşılık vererek Gürcan’ı gönderdi. Bunun üzerine Orgeneral Adem Huduti devreye girerek konuyu yalan yanlış bilgilerle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a anlattı. Ortalık bir anda karıştı. Büyük bir kriz meydana geldi.

HULUSİ AKAR OYUNU BOZDU

Operasyonun ayrıntıları  İçişleri Bakanı ve Emniyet Genel Müdürü’ne anlatıldı. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar doğru bilgilendirilince kriz çözülerek sona erdi. Böylece FETÖ’cü askerlerin başka bir hain planı daha önlenmiş oldu

 

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı