Güney Kore Kuzey Kore'ye Saldırmaya Hazırlanıyor

Kuzey Kore atşle oynuyor. Beşinci Nükleeer denemesi deprem etkisi yarattı. Hem de 5.8 gücünde...

Güney Kore Kuzey Kore'ye Saldırmaya Hazırlanıyor
Kuzey Kore ve Güney Kore arasındaki yıllardan beri süregelen gerginlik devam ediyor. Kan davalı iki kardeş gibi birbirlerini sürekli tehdit eden Güney ve Kuzey Kore yine bu tutumlarından vazgeçmedi.
 
Bilindiği gibi Kuzey Kore geçtiğimiz hafta 5.8 şiddetinde deprem ayarında bir nükleer denemesi yapmış , bu şiddetli deneme ABD, Japonya ve Güney Kore tarafından şiddetle kınanmış, ABD Başkanı Barack Obama da Kuzey Kore'nin bu girişimlerinin karşılıksız kalmayacağını söylemişti.
 
GÜNEY KORE'NİN İDDİAS
 
Güney Kore Kuzey Kore'nin bir çılgınlık yapmasından endişe ediyor. Nükleer çılgınlığına başşvurabilir mi Kuzey Kore bilinmez ama Güney Kore Kozey Kore'nin balistik füzelerinin, yüksek patlayıcı kuvvete sahip olan mermilerinin imda edileceğini dile getirdi. Bu iddia Güney Kore hükümetine yakın bir haber ajansı tarafından duyuruldu.
 
Ajansa konuşan Güney Koreli yönetici uluslararası bir gücün Kuzey Kore'nin diktatör kadrosunu  hedef alınacağını söyleyerek Kuzey Kore kentlerinin küle döneceğini, haritadan silinceğini iddia etti.
 
GÜNEY KORE'NİN SÖYLEMLERİ DE KUZEY KORE GİBİ SERTLEŞTİ
 
Aslında bu çılgınvari söylemleri daha çok Kuzey Kore yapardı. Bu kez Seul yönetimi böyle bie söylem geliştirerek düşmanını zayıf olduğu noktadan vurdu.
 
Bu tespit BBC Kore muhabiri tarafından da ( Steve Evans )paylaşıldı.
 
 
 
 
Evans, ayrıca  Kuzey Kore'nin önüne geçilemediği  ve lideri Kim Jong-un'un nükleer hırslarının önüne geçilemediği için Seul hükümeti içinden de eleştiriler yükseldiğini dile getirdi. Kuzey Kore'nin faaliyetleri Güney Kore'de iç tartışmalara da sebebiyet veriyor. Güney Kore tüm enerjisini Kuzey Kore'nin çılgınvari politikalarına çözüm üretmeye harcıyor.
 
Kuzey Kore Cuma günü beşinci nükleer denemesini gerçekleştirmişti. Bu da bardağı taşıran son damla oldu. Güney Kore buna sessiz kalmadı ve saldırı projesini geçtiğimiz cuma günü ğarlementoda açıkladı
 
Güney Kore'nin Kuzey'e saldırı planlarının da Cuma günkü denemeden sonra parlamentoda açıklandığı düşünülüyor.
 
ABD'DE GÜNEY KORE'NİN HER ZAMAN YANINDA
 
Uluslararası toplum, Pyongyang'ın 'en büyük nükleer deneme' olarak tanımladığı gelişmeye vereceği yanıtı değerlendiriyor.
 
ABD yönetimi, BM Güvenlik Konseyi, Japonya ve Güney Kore'nin uyguladığı yaptırımlarım yanı sıra ayrı yaptırımlar uygulama hazırlığında olduğunu ilan etmişti
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı