Kayyum Atamaları Devam Edecek

Kayyum Atamaları Devam Edecek
28 Belediyeye kayyum atandı. HDP'liler bunun halkın iradesine darbe olduğu safsatasını yaysa da Başbakan Binali Yıldırım bu kayyum atamalarının gerisinin geleceğini, yeni görevlendirmelerin olacağını bunun kaçınılmaz olduğunu dile getirdi.
 
Yıllardır devletin vergi alan ve aldığı bu vergilerle devlet düşmanı PKK'ya kaynak aktarımı yapan HDP'li belediyeler artık daha şiddetl biçimde devlet gücüyle karşılaşacak. 
 
Üsküdar'daki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisinde Kurban Bayramı namaznı ifa eden Başbakan Binali yıldırım basın mensuplarının sorularını cevapladı. Gündemdeki kayyum atamaları hakkında da şunları söyledi.


28 BELEDİYEYE KAYYUM ATANMASI
Başbakan Yıldırım, "Ne yazık ki bazı malum partiden  belediyeler, özellikle bölücü terör örgütünün adeta lojistik merkezi haline gelmiştir.Kaynak aktarımı yapıyorlar. Halka harcayacakalarına dağdaki teröriste harcıyorlar. Bölücü terör örgütü ile yasal olmayan eylemlere beraber imza atan bu belediyelere kayıtsız kalamayız. Görevden alınan belediyelerin tamamında böyle bir hal  söz konusudur. Aylardır süren soruşturmaların sonucunda bu kanaate vardık.Bunlar yapılan soruşturmalarla ortaya konmuş gerçeklerdir. Yapılan yasal  süreç sonunda ortaya çıkmıştır. Şimdi demokarrsi filan diyorlar.Onların Türkiye'ye demokrasi dersi vermeye kalkmasını hiçbir zaman  kabul etmek mümkün değildir" dedi.

FIRAT KALKANI OPERASYONU
Başbakan Yıldırım, Fırat Kalkanı operasyonuyla alakalı soruya da, "Hedef  DAEŞ gibi diğer benzer terör örgütlerini söz konudu bölgeden atmak ve bu toprakları gerçek sahiplerine vernektir.
 
Dolayısıyla bir hudut teminzatımız yüzde 100 emniyet altına alınacak, iki vatandaşlarımızın canına ve malına yönelik her türlü tehdit tamamıyla ortadan kaldırılacak. Bunlar tam olarak hayata geçirilinceye kadar büyük mücadelemiz devam edecek.
 
ÖSO'YA TAM DESTEK

Binali Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü. "Terör örgütlerinden temizleninceye kadar Özgür Suriye Ordusu'na yaptığımız bu destek ve bölgeyi terörden temizleme faaliyete devam edecek" 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı