Türk Muhabir Terör Örgütü Tarafından Nasıl Kaçırıldı ?

Türk muhabir teröristler tarafından alıkonuldu. Yiyecek içecek verilmedi

Türk Muhabir Terör Örgütü Tarafından Nasıl Kaçırıldı ?

Suriye'de bir muhabir kaçırıldı. Bu muhabir Türk . Bşlgedeki gelİşmeleri yakından ve yerinden takip etmek için riskli bölgeye giden pek çok basın mensubu var. Bu basın mensupalrı adeta ölümle oyun oynuyorlar. Yanları başlarında bombalar patlıyor. Bazen teröristlerle içi içe yaşıyorlar. 

Ama mesleklerine o kadar aşlka bağlılar ki geri dönmeyi düşünmüyorlar. Ekmek kavgası derdine olan muhabirlerden Yılmza Bilgen Suriye'nin kuzeyinde kaçırıldı. İkş hain örgüt Daeş ve PYD arasındaki çatışmayı yakından takip etmek ve yerinden izlemek için bölgeye koşa koşa giden Yılmaz Bilgen silahlı bir grup tarafından alıkonuldu, kaçırıldı.

Yılmaz BilgenYeni Şafak gazetesinin muhabiri.

Hududun Suriye tarafındaki Azez kasabasına açılan Bab'üsselam Sınır Kapısı yakınlarında iki kişi tarafından gözleri ve elleri bağlanarak zorla bir arabaya bindirilen Bilgen yaklaşık  30  dakika sonra bir hücreye atıldı.

SURİYE'YE GELİRSEN ...

Yeni Şafak muhabirine iki gün boyunca yiyecek ve içecek verilmedi.  2 metre uzunlukta 1 metre genişlikteki bir hücrede tutulan Bilgen'e bu süre içinde  su ve yiyecek verilmedi. İki günün sonunda hücreden çıkarılan muhabirimiz “Bir daha kesinlikle Suriye'ye gelmeyeceksin” denilerek serbest bırakıldı. Durumunun iyi olduğu söylendi.

Aylardır  Suriye'deki krizle ilgili sahadan haberler yapan Bilgen'i hangi grubun kaçırdığı tam olarak bilinmiyor. Bölgede Suriye halkı tarafından 'Ceyş-ül Harami' (Hırsızlar Ordusu) adı verilen grupların da etkinliği var. Bu gruplar birçok devlet ve istihbarat servisinin adına Suriye'de çeşitli girişimlerde bulunuyor. Diğer yandan bu silahlı grupların adı kaçakçılık, yağma, cinayet ve adam kaçırmalarla birlikte anılıyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı