Süleyman Soylu ABD BÜYÜKELÇİSİNE SERT ÇIKTI

Süleyman Soylu ABD BÜYÜKELÇİSİNE SERT ÇIKTI
Yıllardır devletin vergi alan ve aldığı bu vergilerle devlet düşmanı PKK'ya kaynak aktarımı yapan HDP'li belediyeler artık daha şiddetli biçimde devlet gücüyle karşılaşacak. 
 
Ama bu durumdan rahatsız olan bir kişi var. O da Abd'nin Ankara Büyükelçisi. Kendini bilmez büyükelçi HDP'li belediyelere kayyum atanmasını eleştirmeyi kendine görev bildi. Eleştirilerinin dozunu arttıran büyükelçiye Süleyman Soylu'da tepki geldi.
 
Halkın kaynaklarının, halka aktarılacağını bildiren Soylu, "Bizi üzen dün bir büyükelçinin yaptığı açıklamadır. Türkiye bağımsız bir devlettir. Biz iç işlerimizde başkasını söylediklerine bakmayızç Bu değerlendirmeyi kabul etmek gerçekten mümkün değil."dedi.
 
 
Süleyman Soylu dost müttefik olarak bildikleri ABD'nin büyükelçisinin sorumluluktan uzak açıklamalarının terör ve teröriste cesaret vermekten başak bir işe yaramayacağını söyleyerek terörle bağı ve ilişkisi sabit olan kurumlara ve kişilere müdahale edeceklerini söyledi.
 
TAHRİK UNSURU İÇERİYOR
 
Süleyman Soylu ABD Büyükelçisinin açıklamalrını tahrik unsuru olduğunu söyledi. Bu süreç içerisinde destek beklerken aksi bir muamele ile karşılaştıklarını belirten Soylu seçilmişliğin hukuk ve demokrasi gasp anlamına gelmeyeceğini de söyledi.
 
Soylu şunları söyledi.
 
 
Seçilmişlik hukukun ve demokrasinin gaspı manasına  gelmez. Tam tersine hukuku ve demokrasiyi tam anlamıyla korumak manasına gelir.
 
Bunu beceremiyorsanız hukuk, mahkemeler devreye girer. Seçilmişlik herkese istediğini yapma özgürlüğünü vermez. Ehliyetin kuralları bellidir hizmet. Ehliyetin kuralları bellidir kaynağı yerinde kullanmak. Ehliyetin kuralları bellidir hukukun kuralları içerisinde bir değerlendirme yapmak. Bu ehliyeti farklı bir şekilde değerlendirenlere müdahale yine hukukun içerisinde olur.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı