Rus Uçakları Bayramı Zehir Etti, Pazar Yerini Bombaladı !

Osmanlı Devleti olacaktı da Rusya bayramda müslüman kanı akıtacaktı! Hey Gidi Günler Heyçç

Rus Uçakları Bayramı Zehir Etti, Pazar Yerini Bombaladı !

CİA  Başkanı Irak ve Suriye bölünür uyarısı yaparken Suriye'de kan büyün hızıyla dökülmeye devam ediyor. Erdoğan, bayram doalyısıyla 2 günlük ateşkesin başladığını söylese de çatışmalar devam ediyor. Kan dökülüyor. Dökülen kan müslüman kanı olunca ucuz olduğu için kimse dert edinmiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya ve ABD'ye ateşkesin sürekli olması gerektiğini iletti. Ama başta Rusya olmak üzere bölgedeki iki süper gücün bölgeden ayrılacağına dair en ufak bir işaret yok, görünmüyor.

YİNE MİSKET BOMBASI ATILDI BAYRAM YOK.

Rus uçakları , yarın başlayacak ateşkes anlaşması öncesi Halep'e "misket bombası" attı. Yine kan döküldü. Zaten Halep Sivil Savunma Yetkilisi de bunu dile getirdi. Necip Ensari AA muhabirine Rus uçakalrının rejim karşıtı olan güçlerin yoğun olarak yaşadığı bölegelere Salihin semtine misket bombası attığını belirtti.

MİSKET BOMBASI  İLE BAYRAM ZEHİR OLDU.

Necip Ensari Rus jetlerinin çocukların çoğunlukta olduğu sivil halkı misket bombalasıyla vurduğunu söyledi ve 7 çocuğun hayatını kaybettiğini 2 kadın olmak üzere toplamda 10 kişinin yaşamını kaybettiğini dile getird.

RUS UÇAKLARI PAZAR YERİNİ BOMBALADI

Sivil savunma ekiplerinin yıkılan evlerin enkazı altında ölü ve yaralıları kısıtlı olanaklarla  çıkartığını aktaran Ensari, "Esed rejimi ve Rus uçakları bayram öncesinde  de sivilleri vurdu, bayram oldu vurmaya da devam ediyor. Pazar yerlerini Rus uçakları tarafından  bombalanıyor.

iki gündür Halep ve çevresindeki çarşı ve pazar yerlerini bombalıyor." dedi.

Bombalanma yerine gelen  siviller Rusya'nın saldırısına, "Bu zulümdür. Sivillerin olduğu yerleri bombalıyorlar.'' sözleriyle tepki gösterdi.

ABD ile Rusya, önceki gün geç saatlerde Suriye'de çatışmaların durdurulması gayesiyle Suriye  genelinde ateşkesin 12 Eylül'de Kurban Bayramı ile başlaması konusunda anlaşmaya varmıştı.

Suriye ordusuna ait savaş uçaklarının dün Halep ve İdlib'de sivil yerleşim alanları ve çarşılara düzenlediği saldırılarda en az 52 kişi hayatını kaybetmiş, 114 kişi de yaralanmıştı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı