FETÖ RAPORUNDA İLGİNÇ AYRINTILAR ÇIKTI

FETÖ RAPORUNDA İLGİNÇ AYRINTILAR ÇIKTI

Atlattığımız 15 Temmuz darbe girişimi ardından Emniyet Genel Müdürlüğü Terör Daire Başkanlığı'nca hazırlanan 117 sayfalık FETÖ raporunda çarpıcı verilere ulaştı. Baskı, sindirme, şantaj ve kumpas ile emniyet ve yargı ağını ele geçiren FETÖ yapısı adeta devlete ortak olmaya çalışıyor. Rapora göre örgüt Hizbullah yapısını örnek alarak hareket ediyor aynı zamanda bu örgüte karşı Güneydoğu Anadolu!da mücadele derken pek çok faili meçhul cinayeti de planlıyor

"ŞANTAJ VE KUMPAS ÖN PLANDA

Siyasal erklerin  dikkatini çekmemek ve halkın sempatisini toplamak için güya hizmet hareketi" adı altında okul, dershane gibi eğitim kurumlarına ağırlık veren örgüt, perde arkasında Türkiye Cumhuriyeti aleyhine uluslararası casusluk faaliyeti yürüttü. Paralel devlet yapılanması modeli ile hareket eden   örgüt, bunu yaparken de rakip gördüğü kurum ve kişileri, baskı, sindirme, kumpas ve iftiralarla tasfiye etti. Halkta masum bir yapı izlenişmi veren örgüt sinsi planlarını devreye soktu.

TERÖRİSTLERE BİLGİ VERDİLER

Sahip olduğu  medya organlarıyla kamuoyu oluşturup, sözde eğitim kurumlarıyla da her yıl yüzlerce üyesini kamuya yerleştiren örgüt, emniyet ve yargıdaki üyelerini harekete geçirip, 17-25 Aralık 2013'teki darbe girişimiyle hükümeti yıkma girişiminde bulundu. Başaramayınca bu kez 15 Temmuz'da TSK içindeki örgüt üyelerini harekete geçirerek silahlı darbeye kalkıştı.

FETÖ'cü kadroların, devletten tasviyesini önlemek gayesiyle , PKK, KCK gibi tüm terör örgütlerinin eylemlerine de göz yumarak hükümeti terörle mücadele karşısında aciz duruma düşürmeye çalışan örgüt, gizli kalması gereken birçok bilgi ve belgenin de organize suç örgütleri ile terör örgütlerinin eline geçmesini sağlayarak kaçmalarına ve önlem almalarına yardımcı oldu. Bu terör örgütlerine karşı operasyonları sekteye uğrattı.

 

 

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı