Emekliler Bayramdan Sonra Promasyona Kavuşacak

Emekliler Bayramdan Sonra Promasyona Kavuşacak

Yıllardır bir promasyon haberi ortalıkta dolanıp duruyor. Devletten sürekli promasyon algısyla oyalanan emekliler bu durumu sosyal medya platformlarına da taşıdılar. Aslında sosyal medyada açılan sayfalar daha çok internet haberciliğinin sömürüsü olarak görülüyor.

Bilindiği ve kabul edildiği gibi Türkiye'de emekller Avrupa'da en az maaş alan kesimlerden birini oluşturuyor. Emekl olunca başına ne geleceğini bilen emekliliği gelen kimseler ise bu durumun yaratacağı olumsuz durumu ertelemek için emekli olmak yerine çalışmayı tercih ediyor. Böylece istihdam sıkıntısı baş gösteriyor. On binelrce devletten iş bekleyen üniversite mezunu çoğu atanmayı bekleyen öğretmenlere sıra bir türlü gelmiyor.

Hükümet son zamanlarda emeklilerin maddi durumunu iyileştirmek için bir eşyler yapmaya çalılıyor Ya da yapmış gibi görünüypor. Promasyon haberi bunlardan biri. Yılalrdır beş kuruş promasyon için yüzbinlerce haber yapıldı.

Bu haberlerden biri daha geldi.

11 milyon emeklinin yılalrdır  beklediği promosyon çalışmasında artık sona yaklaşıldı. Hükümetin yandaşlarından Yeni Akit gazetesinin haberine göre bayram sonrasında promasyonlar ödenmeye başlanacak.

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bakanlık görevine gelmesinden sonra ilk önce  emeklilerin promosyonları ile ilgili çalışmalarını hayat geçirecek.

 Müezzinoğlu, haziran ayında verilmesi planlanan fakat  çalışmaların tamamlanamadığı promosyonlara dair bayram sonrasında neticelendirilmesi için yetkili birimelre gerekli direktifleri verdi. Böylece bankalarla aylardır süren görüşmelerde sona gelinecek. Promosyonların tutarına ilişkin çalışmalar yıllık 150 ile 300 lira arası olması ve 3 yıllık toplu ödeme olarak gerçekleştirilmesi yönünde. Bu  süreçte promosyon tutarlarının belirlenmesinde emeklilerin aldıkları maaşlar belirleyici olacak. Maaşları 500 liranın altında olanlar, 500-1000, 1000-2000 ve 2000 liranın üzeri alanlar hangi kademeye giriyorsa, o oranda belirlenen promosyonu alacak.

1
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı