Türk Ordusu Dünyanın Sayılı Ordularından Biri Olacakl

Türk Ordusu Dünyanın Sayılı Ordularından Biri Olacakl

Türk Silahlı Kuvvetleri 15 Temmuz sürecinden sonra büyük bir prestij kaybına uğradı. Darbe girşiminde bulunan askerlerin çoğu yüksek rütbeli askerlerdi. 

Yaşanan bu prestij kaybının telafi edilmesi için birtakın projeler hayata geçirilecek. Halk- asker kaynaşması sağlanacak. Türk ordusu eski prestjine sahip oalcak.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık İzmit ilinde bayramlaşma töreninde konuştu. Yüreklere su serpti diyebiliriz.

Türkiye'yi Fetö belasından kurtaran Türk Silahlı Kuvvetlerinin ne kadar büyük bir iş yaptığını dosta düşmana gösterdiğini belirten Işık şunları söyledi

 Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye'nin birliği ,bütünlüğü , varlığı için en önemli unsurdur. Olmazsa olmazıdır. Kıymetini iyi bilmemiz lazım.

 Demokrasi de öyledir.  İkisi de vatan için çok önemlidir. Demokrasinin işleyişini de birini diğerine feda edemeyiz.

Hem ordumuzu bölgenin, hatta dünyanın en güçlü ordusu haline getireceğiz hem de bunu yaparken ordunun üzerindeki demokratik denetimi de asla göz ardı etmeyeceğiz.

Türkiye maalesef bugüne kadar bu konuda biraz ihmalkar davranmıştı. Şimdi kanun hükmünde kararnameler ile bunu sağlıyoruz. Artık ordunun üzerindeki demokratik denetim mekanizmaları çok daha işler hale geliyor. Yeni süreçte ordumuz içerisindeki asker ve sivillerimiz daha iç içe çalışacaklar. Ben inanıyorum ki bundan da  ülkemiz azanacak" dedi.

Fetö sempatizanı olan komutanların ordudan jilet gibi kazınacağını söyleyen Işık, bu hainlerin devletin her kurumundan temizlenmesinin aciliyetinin altını çizdi ve bu yükün ağır bir vebal olduğunu dile getirdi.

Işık ,TSK'nın önümüzdeki süreçte dünyanın en güçlü ordularından olacağını söyledi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı