Erdoğan, Baykal'a Sert Çıktı

Erdoğan, Baykal'a Sert Çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki "79 Milyon Bir Bayrak Altında" adıyla düzenlenen programda düşüncelerini dile getirdi. Darbe girişiminin püskürtülmesininde temelin iman olduğunu iman sayesinde vatanın kurtulduğunu söyleyerek yürek ve imanın birleşmesyle hainlerin alt edildiğini söyledi.

 

Recep Tayyip Erdoğan şöyle konuştu:

Eğer tankın altına ayatan insanlarımızda iman olmasaydı  ne 2007'deki vesayet savaşında ne 2013'teki Gezi ve 17-25 Aralık darbe girişimlerinden ne PKK ve DAEŞ üzerinden bir yıldan fazla süren  terör kılıflı uluslararası operasyonlardan ne de en son maruz kaldığımız 15 Temmuz darbe teşebbüsünden milletimizi ve devletimizi kurtarma olanağımız asla olamzdı. Bu millet ne denli yüreğe ,bileğe inanca sahip olduğunu dosta düşmana göstermiştir. Modern makineleri var onların , bizim de inancımı var. Hamdolsun, bu insan kitlesi bu kadro ile birlik içinde olduğunda en güçlü modern savaş araçalrına karşı durabilecek kudrettedir.

 

,"F-16'lar kar etti mi? Etmedi. Helikopterler kar etti mi? Etmedi. Tanklar, toplar kar etti mi? Etmedi. 'İman o cevher ki, ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek sinede yüktür.' İşte  bu meydana çıktı. Bu millet o gece o imanın azametini imandan haberi olmayanalara  gösterdi.'' dedi.

79 Milyon İnsan Bir Oldu

Erdoğancan alıcı sözlerine şöyle devam etti.

Bu millet ulu  millet, bu millet güçlü millet ve bunu ispat etti. Rabbim de lütfetti. Sonuçta çok şükür  zaferle neticelendi. Şayet  milletle aranızda, siz yürüdüğünüzde 79 milyon insanı arkanızda yürütecek bir aidiyet varsa hiç korkmayın. Karşınıza 367 garabeti de çıkarsalar, siyasi ve bürokratik tuzaklar da kursalar terörle, topla, tankla, uçakla, helikopterle üzerinize gelseler hiç fark etmez. Gençler sizin biriniz onlara bin, onların bini sizlere bir gözükür."

'LAİKLİK SAYESİNDE DEDİLER'

CHP'li Deniz Baykal ise, daha önce yaptığı açıklamada, "Bu sebeple aikliğin değeri de ortaya çıkmaya başladı. Fakat  bunun anlaşılması için Türkiye'de TBMM'nin bombalanması mı gerekiyordu? Böyle bir kalkışmanın, jetlerin helikopterlerin kendi vatandaşınızı bombalaması mı gerekiyordu?" demişti.

.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı