Soylu:Merhamet Göstermeyeceğiz

Soylu:Merhamet Göstermeyeceğiz

Süleyman Soylu yine sert çıktı. Ülkemizi paylaşmak isteyen hainlerin hesabının bozulacağını söyleyen Süleyman Soylu  Van'da askeri birlikleri ziyaretinin ardından konuştu. Farklılıkların aynı zamanda zenginlik olduğunu söyleyen Süleyman Soylu teröre ve teröriste karşı merhamet göstermeyeceklerini farklılıklarımızdan rekabet ortamı çıkarmak isteyenlerle mücadele edeceklerini belirtti.

Soylu, Van'daki askeri birlikleri ziyaretinin ardından, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Vali İbrahim Taşyapan ve AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk ile Çaldıran ilçesine bağlı Yaşkütük köyüne uğradı.

Tendürek Dağı bölgesinde terör örgütüne yönelik operasyonda şehit düşen geçici köy korucuları İhsan Taş, Muzaffer Aladağ ve Mehmet Aladağ'ın ailelerinn evine gitti. Teselli etti. Taziye istemlerinde bulunu, şehit yakınları ile sıcak bir sohbet yaptı. ziyaret ederek, taziye dileklerini ileten Soylu, şehitlerin yakınlarıyla sohbet etti.

ET VE KEMİK GİBİYİZ BİRBİRİMİZDEN HİÇ AYRILMADIK

Soylu, burada yaptığı açıklamada, vatandaşların bayramını kutlamak ve kısa süre önce ülkenin selameti ve geleceği için kendi vücutlarını, kaderlerini ortaya koyan şehitlerin taziyesine katılmak hedefiyle  köye geldiğini belirterek, şöyle konuştu:
"Dünya var olduğu günden bu güne kadar muhakkak yanlışlıklar elbette olmuştur. Bizim yanlışlarımı da olmuştur. İçimizdeki fesatçılar mutlaka vardır. olmuştur. Muhakkak, içimize fesat, fitne düşürmeye, bizi birbirimizden ayırmaya çalışan olmuştur. Şayet bu vatan ,bulunduğumuz coğrafyada bir kıymey  olmasaydı, biliniz ki bunları yaşamamış olurduk. Buvatanıni toprakların üzerinde geçmiten gelen bir hesap var.  

 Bu topraklar, bir eli Orta Asya'da, bir eli Kafkasya'da, bir eli Balkanlar'da, bir eli Ortadoğu'da, bir eli buradan Afrika'ya uzanan, bir eli Avrupa'yla olan bir anlayış olmasaydı, dönüp tarafımıza kimse bakmazdı."

"Bir hesabın içindeyiz bunu biliyoruz. Bu hesabın ilk hedefi birlik ve beraberliğimizdir, Çanakkale'de gösterdiğimiz birlik beraberliğimiz yine 15 Temmuzda ortaya çıktı. Milletin şerefine  el atmaya karşı birlikte mücadele gücümüzü azaltmaktır bunu biliyoruz." diyen Soylu Türkiye'nin istikametini çevirmek isteyenlere da müsade etmeyeceklerini belirtti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı