ARDAHAN'I DOĞUNUN YILDIZI YAPACAĞIZ

ARDAHAN'I DOĞUNUN YILDIZI YAPACAĞIZ

Bayramlaşma törenleri, ilginç manzaralara da sahne oldu. Bu kez bu manzara Ardahan ilimizden geliyor. Ardahan Kongre Caddesi'ndeki Kongre binası önündeki bayramlaşmaya, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan katıldı. Arslan'ından başka AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Vali İbrahim Özefe, AK Partili Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Vali Yardımcıları ilçe kaymakamları, kurum müdürleri, partililer, STK temsilcileri ve vatandaşlar da bayramlaşma yerindeydi. Kalabalık oldukça fazlaydı. Bakan Aslan burada 300 metre kuyruğun sebebi oldu. Tek ket vatandaşla bayramlaşan Aslan  Ardahan, Kars ve Iğdır’ı kapsayan büyük ve etkili projelerin hayata geçirileceğini söyledi. Aslan şunları söyledi.

"Geçtiğimiz hafta Sayın Başbakanımız Diyarbakır’da yatırımları açıkladı. Çok önemliydi.  O süreci gerçekten çok mühim buluyorum. Bu konuda Sayın Başbakanımıza teşekkür ediyoruz. İş başı yaptığı gün Hükümet başkanı, Başbakan olarak başladığı günden itibaren 'hemen bir çalışma başlatın dedi.

NASIL KALKINDIRIRIZ ?

Ak Parti olarak 23 ili ilgilendiren bir kalkınma projemiz var. Ardahan da bu illerin arasındadır. Bu kenri cazibe merkezi haline getirmeye çalışacağız. Burada tarım ve hayvancılığı çağdaş yönetmelerle buluşturacağız..Bizler bunun sürecini zaten başlatmıştık. İnşallah söylediğimiz bu büyük projelerle birlikte cazibe merkezi olduğumuzda biz sadece, İç Anadolu’ya doğru, Türkiye’nin batısına doğru ticaret yapan iş yapan iller olmakta çıkıp, Doğuya doğru, Gürcistan’a , Azerbaycan’a, Türkmenistan’a , Kazakistan’a hatta Çini’de içine alan bir pazarın paydaşı ve pazara ihracat yapan iller haline geleceğiz. İnşallah elbette ki bu günümüz dünden daha iyi.  Dedi.

Sonra Kars’a hareket etti.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı