Artık Elektrikler Kesilmeyecek

Artık Elektrikler Kesilmeyecek

Türkiye’de enerji adına büyük yatırımlar yapılıyor. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak öncülüğünde kömür rezervlerinin tespiti ve hayata geçirilmesinin planlanmasıyla hayata geçirilmesi  düşünülen projelerde müşteri memnuniyeti de oldukça önem arz ediyor.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

Elektrik dağıtım şirketleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın “Müşteri memnuniyetini önemseyin ” talimatı üzerine harekete geçti. Müşterilerden gelen olumsuz dönütlerin de farkında olan Enerji Bakanlığı dağıtım şirketlerine bu sene içinde 4.2 milyar tl civarında yatırım yapılmasını talimatı verdi. Bu yatırım ile yaklaşık 7500’ü aşkın proje hayata geçecek. Bunu açıklayan Elder Genel Sekreteri Uğur Yüksel.

 

Yüksel, bu tutarın amaçlananın yüzde 15 üzerinde olduğunu ifade ederken, söz konusu yatırımlarla kesintilerin azalacağını dile getirdi.

ELDER Genel Sekreteri Yüksel, HABERTÜRK’e yaptığı açıklamada, elektrik dağıtım şirketlerinin artık müşteri memnuniyetini her şeyden önce düşündüklerimi belirterek şebeke ve teknoloji yatırımlarına hız vereceklerini de söyledi.

SMS İLE BİLGİLENDİRECEĞİZ

Yüksel, dağıtım şirketlerinin yatırımları ve bakım onarım çalışmaları sebebiyle gündeme gelen planlı elektrik kesintilerinin, cep numarasını bildiren tüketicilere iki gün önce  kısa mesaj (SMS) yoluyla iletildiğini anımsatarak k “Elektrik dağıtım şirketleri, teknik problem olması halinde de müşterilerin anlık olarak bilgilendirilmesi için teknolojik altyapı çalışması hazırlıyor” dedi.

Ayrıca Bakan Berat Albayrak dağıtım şirketlerine bir talimat daha verdi. Bu talimata göre şirketler en geç ekim ayının sonunda çağrı merkezleri kuracak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı