İŞTE ŞÜPHELİ RUS ÖLÜMLERİ, KATLİAMLARI

İŞTE ŞÜPHELİ RUS ÖLÜMLERİ, KATLİAMLARI

Birçok Çeçenin ölümünden sorumlu tutulan Rus Albay Yuriy Torşin şüpheli bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Sadece bir trafik kazası mı? Yoksa Rusya’nın bilindik katli mi? Akıllarda soru işaretleri var.

2015 yılından beri Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadırov’un danışmanıydı. Kadirov’un Rusya yanlısı politikasını biliyoruz. Bir suikast olabilir.  1994-2002 arasında Çeçenistan'da düzenlenen birçok operasyona katılan Torşin Rus ordusunun özel hedefli Alfa birliğini komuta ediyordu.  Torşin’in ölümü diğer Rus saldırılarını akıllara getiriyor.

Yıl 23 Ekim 2002…

Hatırlanacağı  gibi 23 Ekim 2002'de bir grup Çeçen militan tarafından Dubrovka tiyatrosunda 912 kişi üç gün boyunca esir alınmıştı. Bu sürecin sonu beklenmeden Rus askerleri binaya gaz pompalamış ve 130 esir o gün hayatını kaybetmişti. Yaralı olarak kurtulanların ise bugün büyük sağlık problemleri ile boğuştuğunu biliyoruz. Rus katliamları bununla da kalmıyor. Beslan katliamını hatırlayalım.

 

Beslan'daki Rehine Krizi üç gün sürmüş ve 1.100 esir alınmış, bunların 300 'den ziyadesi öldürülmüştü. Esirlerin önemli bir kısmı İnguş ve Çeçenlerin, 1 Eylül 2004 tarihinde 1.100 'den fazla insanın rehin alınmasıyla, Kuzey Osetya Özerk Cumhuriyetinde bulunan Beslan kasabasındaki bir okulda meydana gelmişti.

.Esrileri , Çeçen savaş kumandanı Şamil Basayev tarafından İkinci Çeçen Savaşını neticelendirmek istediğini ilan etmek amacıyla söz konusu eylemi gerçekleştirmişti.

186 ÇOCUK ÖLDÜRÜLDÜ

Bu  eylemin üçüncü gününde Rus kuvvetleri kendi halkına yine acımamış tanklar ,basınçlı bombalarla ve diğer silahlarla binaya girmiş 332 esir öldürülmüştü. Acı olan bunların 186’sı çocuktu. Ölen çocuklar çatışma esnasında öldürülmüştü. Sırf eylemcileri öldürmek için 186 çocuğa kıyan bir Rus yönetimi ve askeri vardı.

 Çocuklarını kaybeden aileler trajediden Rus yetkilileri sorumlu tutuyor.

Torşin'in ölümü diğer ölümü şüpheli Rus yetkilileri de akıllara getirdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı