PLATİNİ: VİCDANIM RAHAT

PLATİNİ: VİCDANIM RAHAT

 

Eski Fransız futbolcu ve dünya futbolunun eski patronu YUnanistan'ın başkenti Atina'daki Grand Resort Lagonissi Hotel'de yapılan kongrede, konuşma evvelinde  ve sonrasında delegelerden büyük alkış alan Michel Platini, "Futbo lFIFA veya UEFA'ya ait değildir, evrenseldir" dedi. Platini, şunları dile getirdi.

"Bu tarih  benim için çok duygusal bir gün. Hem hüznlüyüm hem mutluyum. Hüzünlüüym çünkü son kez karşınzıdayım. Daha fazla aranızda olmak isterdim. Ama süreç istediğimi gibi geilşmedi. Aynı zamanda sevinçliyim. Çünkü sizlerle beraberim. Benim bir vicdanım var. Onunla konuşuyorum ve bana rahat olmam gerektiğini söylüyor. Suçsuz olduğumu söylemek isterim. Benim böyle düşünmem yasal mücadelemin olmayacağı anlamına gelmiyor. Yasal sürecin takişçisi oalcağımı da buradan söylemek isterim.

 Futbol ve futbol topu  benim için bir yaşam.Çocukluk yaşlarımda  başladığım futbolu daha sonra profesyonel şekilde oynama şansı elde ettim ve inkar edemeyeceğim çok güzel   günler yaşadım. Buraya bugün gelerek sizinle konuşmak istedim, fakat bana yapılan bu iftiraları hak etmedim. Kısaca ve net olarak şunu belirtmek isterim ki, bu basit oyun olan, herkesi birbirine bağlayan futbol evrenseldir. Futbol birleştirici ruhu oaln bir sihiirdir, dili evrenseldir.

Futbol eğelenceli  bir partidir ve insanları birleştirir. Futbol, FIFA veya UEFA'ya ait değildir, evrenseldir."

TEŞEKKÜR ETTİ

Konuşmasının bitiminde  ise başkanlık seçimi için 2 adaya başarılar dileyen Platini, "Burada geçirdiğim 9 yıldan çok mutluyum. Başarılı işler yaptığımızı düşünüyorum. Kendimi onurlu  ve mutlu hissediyorum. Buraya bugün şahsen gelerek sizlere teşekkür etmek ve herkese hoşçakalın demek istedim. Yeni seçilecek başkana da başarılar dilerim" diye konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı