İZMİR'DE OKUNAN SELALAR TEDİRGİNLİK YARATTI

İZMİR'DE OKUNAN SELALAR TEDİRGİNLİK YARATTI

15 Temmuz darbe sürecinde önemli bir sembol olan ve milyonları hainlerin darbe girişimine engellemek adına sokağa döken sela dün İzmir’de okununca tedirginlik yarattı.

GECE VAKTİ TEDİRGİNLİK

Olay İzmir’de yaşandı. Gece vakitlerinde İstasyon altı Mahallesi’nde birden sela okunmaya başladı. İşin ilginç tarafı gece saatleriydi ve günlerden Perşembe değildi.

BÜTÜN CAMİLERDE OKUNDU, HALK ANLAM VEREMEDİ

 Sela sadece bir camide okunmadı. Birden çok camide sela okunmaya başlayınca İstasyon altı Mahallesi’nde halk tedirginlik yaşamaya başladı. Kimse ne olduğunu anlayamadı. Ölen kişi de yoktu. Ama sela kesintisiz olarak İstasyonaltı Mahallesindeki camilerde okundu.

Tedirgin olan halk sokağa çıktı. Ama bir hareketlilik yoktu. Basın yayın organlarında da olağanüstü bir gelişmenin olmadığını gören İzmirliler rahat bir nefes almış oldu.

PEKİ O SELALAR NİYE OKUNDU ?

Gece saatlerinde İstasyonaltı Mahallesi'nde perşembe akşamı olmamasına rağmen dün gece bazı camilerde sela okunması tedirginliğe neden oldu

15 Temmuzda Fetö hainlerinin darbe girişimi nin sonrasında Türkiye genelinde bütün camilerde sela okunduğunu göz önünde bulunduran İzmir halkı kısa bir üsre tedirginlik yaşadı. Polis ekipleri harekete geçti. Ekipler pek çok sayıda kişinin üstünü aradı. Darbe girişimi ardından camilerde sela okunduğunu göz önüne alan çok sayıda kişi polisi aradı.

 Bölgede araştırma yapan polis herhangi bir kötü ve olumsuz duruma rastlamadı.

SIZMA OLMUŞ

 İzmir İl Müftülüğü yetkilileri merkezi ezan sisteminin frekansına sızma olabileceğini ve selanın kim tarafından merkezi ezan sisteminde nasıl okunduğunun araştırılacağını bildirdi. Selanın hangi camide ve kimler tarafından okunduğunun belirlenmesi için alışma başlatıldı.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı