Bu Adam Çıldırmış Olmalı Darbeyi Gülen Değil, Erdoğan Yaptı

Bu Adam Çıldırmış Olmalı Darbeyi Gülen Değil, Erdoğan Yaptı

Avrupa, Avrasya ve Yükselen Tehditler Alt Komitesi'nde, "15 Temmuz Darbe Girişiminden Sonra Türkiye" konulu oturum gerçekleştirildi. Oturumun dikkat çeken ismi Ahmet Sait Yayla adlı kişiydi.

Ahmet Sait Yayla tam bir Fetö sempatizanı olarak biliniyor. Hatta aktif çalışmaları da ABD’de

Alt komitenin internet sitesinde oturumdan birkaç saat öncesine kadar programa Stein, Makovsky ve Ognianova'nın katılacağı bildiriliyordu fakat son bir değişiklikle Yayla’nın da bu oturumda dâhil olacağı görüldü.

GÜLEN’İ SAVUNDU, GÜLEN YAPMAZ ÖYLE ŞEY DEDİ

Türkiye’de bir algı hareketinin yapıldığını öne süren Yayla bu darbe girişiminin ardında Fetö lideri Gülen’in olmadığını belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın darbe girişiminin arkasında olduğunu ima etti. Direkt söylemedi ama söylediklerinden bu anlaşılıyordu.

ESKİ EMNİYET AMİRİYMİŞ

Yayla'nın uzun yıllar önce emniyet amirliği yaptığı anlaşıldı. Sonrasında ise rotasını değiştirerek 2014 yılında Harran Üniversitesine atandığı haberi geldi.

 

 2015 yılının kasım ayında bir haftalık izin alarak ABD'ye gittiği ve sağlık problemlerini gerekçe göstererek bir daha geri dönmediği belirtiliyor. Şüpheli şahısın Türkiye ile ilgili oturuma nasıl ve kimler tarafından davet edildiği tam bir muamma olarak görülüyor.

 

CALİFORNİA VEKİLİ DE TÜRKİYE’Yİ ELEŞTİRDİ

Alt komitenin başkanı California vekili Cumhuriyetçi Dana Rohrabacher'in oturumun açılışında Türkiye'yi ve Türk hükümetini hedef alan sözleri dikkati çekti.

Darbe girişiminin arkasında FETÖ'nün olduğuna inanmadığını belirten Rohrabacher, aynı zamanda FETÖ lideri Gülen'in iadesi için Türkiye'nin daha fazla ve somut ispatlar sunması gerektiğini dile getirdi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı