Komünist Belediye Başkanı PKK'lı Öğretmenleri Savundu

Komünist Belediye Başkanı PKK'lı öğretmenlerin açığa alınmasından rahatsız

Komünist Belediye Başkanı PKK'lı Öğretmenleri Savundu

Türkiye'nin belli başlı bölgelerinde özellikle Doğu Ve Güney bölgelerinde PKK'nın okullarda öğretmenleri aracılığıyla hakimiyet kurduğu yıllardır bilinen bir gerçekti. Ama bu bilinmesine rağmen bir türlü adım atmıyordu. Ama Başbakan Binali Yıldırım'ın da öncülüğünde  PKK terör örgütü ile ilişiği bulunan öğretmenlere yönelik büyük bir operasyon başlatıldı. 

Bu operasyon ilk semeresini Tunceli ilimizde verdi. Tunceli'de okullarda PKK probagandası yaptığı tespit edilen öğretmenler açığa alındı. Bunların sayısı da epey fazla.

Bunun arkası da gelecek ama PKK'lı öpretmenlerin açığa alınmasına tepkiler de geliyor. Memlekette o kadar çok hain var ki .

Bu kez ilginç bir açıklama Türkiye'nin kominist belediye başkanından geldi. Binali Yıldırım bu öğretmenlerin PKK ile ilişiğinin net olduğunu ve sayıalrının 14 bin civarında olduğunu söylemesinden sonra Türkiye'nin tek Kominist Parti Belediye Başkanı Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, yaşananları Cumhuriyet gazetesine değerlendirdi. Tunceli genelinde en çok öğretmenin Ovacık ilçesinde görevden alındığını belirten n Maçoğlu, “TEOG başarıları birilerini rahatsız etti ki böyle oldu” değerlendirmesinde bulundu.

TEOG'DA BAŞARILILARMIŞ

Maçoğlu, “Gözeler İlkokulu’ndaki öğretmenlerin tamamı diğer okullardaki öğretmenlerin yüzde ellisi görevden alındı. Biz bununla ilgili görüşmeler yapmaya çalışıyoruz fakat k muhatap bulamıyoruz. Ne yapacağımızı bilmiyoruz.  Okullar açılacak aileler endişeli.. Bu süreç çocuklar için önemli. Dersim’in bütün ilçelerinde durum aynı. Ancak nüfus oranına göre en çok öğretmen burada açığa alındı. TEOG başarıları birilerini rahatsız etti ki böyle oldu. 3 senedir aynı öğretmen kadrosu bu başarılara imza attı. Yaşanan bu durumdan kaygılıyız” dedi.

 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı