AKP'den Erken Seçim Açıklaması

AKP'den Erken Seçim Açıklaması

Seçimden çıkalı 14 ay oldu ama yine seçim senaryoları ülkenin gündemine düştü. Seçimler ülkesi olan Türkiye'de seçimler icraatlerden daha çok konuşuluyor.Türkiye'nin 2018 yılında üç ayrı seçim yaşayacağını iddia edenler arasında AK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ da var. 

Özdağ'a  göre 2 yıl sonra yani tam 24 ay sonra ekim ayında Türkiye'nin yerel  seçime gitme olasılığı oldıkça yüksek görünüyor. 

AK PARTİ 3 SEÇİME DE HAZIR

 2018'de yapılması düşünülen  yerel seçimlerin ardından 2019'da Cumhurbaşkanlığı, 2020'de ise genel seçimlerin hayata geçmesi için partililer oalrak gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade eden Özdağ yeni bir Anayasa değişiikliği için seçinlerin bir an evvel yapılmasının önemine dikkat çekti. Özdağ Manisa Milletvekili olarak bölgede yerellik adına çalışmaların da olduğunu hız kesmediğini söyledi ve şu cümleleri konuşmasına ekledi.

 "Taze  bir değişiklik üzerinde AKP olarak bütün hızla  çalışıyoruz. Siyasi parti liderleriyle gerekli görüşmeler yapıldıktan sonra teklifimic yüce Meclis'te okunacak. onanacak. Türkiye'nin vakit kaybına tahammüü yok.  Yeni bir Anayasa değişikliğine gereksinimiz gün gibi aşikar.  Bu gerçekleştiği an tahminim o ki  2018 Ekim ayında da yerel seçimleri hayırlısıyla yapacağız. 

Biliyoruz ki yerel seçimler normalde 2019 yılında gerçekleşecekti. .Bir sene öne almayı planlıyoruz. Böyle daha iyi olur. Milletvekili seçimi de 2019 yılında olacakken önderimiz  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce telaffuz ettiği   'Milletvekilliği süresi 5 yıl olmalıydı' demesi ile bu dönem milletvekilliği yapanlar 5 yıl olarak milletvekilliği yapacak"dedi.

BİZİM İÇİN FAK ETMEZ YİNE İDDİALIYIZ

 2018 senesinde yapılacak yerel seçimlerde Manisa'da Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere 17 ilçe belediyesinden de AK Parti'nin alnı ak biçimde  zaferle ayrılacağını belirten  Özdağ, genel seçimlerde ise Manisa'dan en az 7 milletvekili çıkarmayı amaçladıklarını ifade etti.  Özdağ, CHP ,MHP ve Saadet Partisinin oylarına talip olduklarını belirterek Manisa'yı Ege'nin zirvesine taşıyacaklarını  iddia etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı