AHMET BUDAK'I PKK NİYE ÖLDÜRDÜ ?

AHMET BUDAK'I PKK NİYE ÖLDÜRDÜ ?

AKP’li Ahmet Budak’ın öldürülmesi aslında altında ne olduğu net biçimde belli olan bir suikast olarak görülüyor. Öldürülen Ahmet Budak Hakkâri’de AKP’nin birinci sıra adayıydı. Halkın kendisine meyli herkesin bildiği bir siyasetçi olan Budak’ın ölümünde HDP –PKK iş birliği ön plana çıkıyor.

BUDAK NİYE ÖLDÜRÜLDÜ ?

Terör ile ilgilenen uzmanlar 1 Kasım seçimlerinde AK Parti'nin Hakkâri’deki 1. sıra milletvekili adayı olan Ahmet Budak'ın bayram ziyaretinden dönerken hedef seçilmesinin altında önemli bir sebebin yattığını ve asla tesadüf olmadığını dile getiriyorlar.

 Uzmanlara göre, terörle i ç içe olan ı belediye başkanlarının görevden alınmasına,  bölgedeki söz ilçelerdeki halkın tepki vermemesi hatta desteklemesi hain örgütün siyasi uzantılarını yeni planlar yapmaya yöneltti. Bu planlardan biri de bölgede HDP ve PKK’ya tepki koyan kişilerin sindirilmesi ve öldürülmesi.

HDP VE PKK'NIN SÖYLEM VE EYLEM BİRLİKTELİĞİ

Terör örgütünün Şemdinli'deki cinayetinin, hükümetin son eylemlerine tepki, bölge halkına da gözdağı niteliği taşıdığı belirtiliyor. Devlet belediyelere kayyım atadı ve PKK bunu hiç hoş karşılamadı. Cinayetin, HDP ile PKK arasındaki söylem ve eylem birliğini aleni biçimde ortaya koyuyor.

Bölücü terör örgütünün ve siyasi uzantılarının, Kurban bayramın ilk gününde Van'da AK Parti İl Başkanlığı binası önündeki bombalı saldırı düzenlemelerinin ardından Şemdinli'de Budak’ı öldürdüklerini anımsatan yetkililer, önümüzdeki süreçte de benzer terör hareketlerinin olabileceğini belirterek halka karşı uyarıda bulundular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı