İhracat Şampiyonu Yüksel Tohum, 11 Yeni Ürün Çeşidini, İlk kez Growtech Eurasia’da Tanıtacak…

69 ülkeye yaptığı ihracat ve yaklaşık 500 kişilik istihdam gücüyle Antalya’nın ve Türkiye’nin en önemli firmaları arasında yer alan Yüksel Tohum, 30 Kasım – 03 Aralık 2016 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da yapılacak Growtech Eurasia 16. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’nda, 11 yeni ürün çeşidini ilk kez tanıtacak.

İhracat Şampiyonu Yüksel Tohum, 11 Yeni Ürün Çeşidini, İlk kez Growtech Eurasia’da Tanıtacak…

Türkiye’nin en büyük yerli tohum firması olan Yüksel Tohum, kısa süre önce Antalya Korkuteli’nde tarımsal alanda Dünya’nın en büyük araştırma ve geliştirme tesislerinden birini kurdu.

 

 

Katılımcı ve ziyaretçilerini dünya pazarları ile buluşturmaya hazırlanan Growtech Eurasia 16. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, 30 Kasım – 03 Aralık 2016 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da yapılacak. 50 bin m2 alanda gerçekleşecek Türkiye’nin en geniş kapsamlı tarım fuarında; 700’den fazla ulusal ve uluslararası katılımcı ile yaklaşık 80 ülkeden 80 bini aşkın ziyaretçinin yer alması bekleniyor. Sektör için her yıl ortalama 500 milyon doların üzerinde iş hacmi yaratan Growtech Eurasia, katılımcı ve ziyaretçilerine varolan pazarların yanısıra alternatif yeni pazarlara ulaşma fırsatları sunuyor.

 

Growtech Eurasia’nın önemli katılımcılarından ve Türkiye’nin en büyük yerli tohum firması Yüksel Tohum AŞ. özellikle domates, biber, patlıcan, hıyar, kavun, kabak ve karpuz gibi hibrit sebze türleri üzerinde tohum ıslah çalışmalarıyla öne çıkıyor. Bugün 69 ülkeye yaptığı ihracat ve yaklaşık 500 kişilik istihdam gücüyle Antalya’nın ve Türkiye’nin en önemli firmaları arasında yer alıyor. 2’si yurt dışında olmak üzere toplam, 7 araştırma ve üretim istasyonuna, kendine ait 2.100 dekar tarım arazisine ve 1.100 dekar seraya sahip Yüksel Tohum, 30 yılı aşkın süredir üreticilerin ihtiyaç duyduğu üstün nitelikli sebze çeşitleri geliştirilmesi üzerinde çalışmalar yürütüyor.

 

İhracat Şampiyonu Yüksel Tohum…

İç piyasadaki başarısının yanısıra ihracattaki atılımlarıyla da fark yaratan Yüksel Tohum’un küresel anlamda dört bölgeye olan dağılımı şu şekilde: Asya Pasifik % 42, Afrika-Ortadoğu %24, Amerika % 9, Avrupa %25. Yakın zamanda Brezilya’ya domates tohumu ihracatı için çalışmalara da başlayan şirketin bu başarısı özellikle Amerika kıtasındaki pazar gelişimine de de büyük katkı sağlayacak. Yüksel Tohum A.Ş.’nin ikinci kuşak temsilcilerinden ve aynı zamanda biyolog olan Güray Yükselkurumlarının ihracat pazarıyla ilgili olarak, “Bugün Ürdün, Güney Kore, Pakistan, Hollanda, Meksika, Kanada, Polonya gibi ülkelerde kendine ait yatırımları olan ihracat odaklı bir firmayız. Bu bağlamda istisnasız bir şekilde çeşitlerimize ait tohumların satış ve pazarlama şansı olan tüm dünya ülkeleri, ilgi alanımıza giriyor” diyor.

 

 

 

“12 ay üretim; 12 ay ihracat”

Farklı kıtalara ihracat yapmanın zorluklarına da çözüm yolları bulan Yüksel Tohum, özellikle Güney Amerika ülkeleri ve diğer güney yarım küre ülkelerinde mevsimlerin Türkiye’ye göre ters olmasından dolayı tüm yıla yayılan bir sezon faaliyeti içinde olan bir yapı içinde çalışıyor. Güray Yüksel, bu konu hakkında “Örneğin yaz üretimi için kuzey yarım kürede Ekim, Kasım aylarında karpuz, kavun tohumu satarken Brezilya ve diğer güney yarım küre ülkelerinde Mayıs, Haziran gibi karpuz, kavun tohumu satıyoruz. Bu da bizim 12 ay tohum üretimi yapmamızı ve tam zamanlı sezona sahip olmamızı sağlıyor. Bu nedenle üretim sezonumuzu ve kapasitemizi artırmak için Korkuteli’de bir yatırım yaptık. 280 dekar örtü altı alanı bulunan, açık alanda da araştırma ve deneme parselleri bulunan tesisimiz, bugün dünyadaki en büyük araştırma tesislerinden biridir. Bir yandan kendi pazarımızı ve aslında ülke tohumculuğunun da pazarını geliştirmek için çalışırken; bir yandan da yıllık sezon içerisinde boşluk bırakmadan pazardaki talebi karşılamak için çalışıyoruz” diyor…

 

Growtech Fuar’ına ciddi önem veriyoruz…

Tarımın insanoğlunun yaşam kaynağı olduğuna vurgu yapan Güray Yüksel, tarıma yapılan yatırımların asla boşa gitmediği düşüncesinde. Sadece üretici değil tüketiciler için de karşılıklı gelişimin ve iletişimin büyük bir rol oynadığını belirten Güray Yüksel bu nedenle Growtech Eurasia 16. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri fuarının sektörün başarı çıtasını arttırmada büyük bir yere sahip olduğunu vurguluyor. Bu yıl Yüksel Tohum olarak geçen yıldan daha fazla yer alarak toplamda 192 metrekarelik bir alanda ziyaretçilerini karşılayacak olan Yüksel Tohum fuara hazırlıklarını aylar öncesinden yapmış durumda.

 

Growtech Eurasia’da Yüksel Tohum olarak da iz bırakmak istediklerini vurgulayan Güray Yüksel, 11 yeni ürün çeşidi ile yepyeni bir fuar standında ziyaretçilerini karşılayacaklarını belirtti. Fuara dair kurum içinde heyecanların maksimum seviyede olduğunu belirten Güray Yüksel, “Growtech yeni pazar fırsatları sunduğu için biz bu fuarı çok önemsiyoruz. Şu an kurumumuzda herkes fuarla yatıp kalkıyor, tüm enerjimizi hazırlığımızı fuara harcıyoruz. Yöneticilerimiz başta olmak üzere geniş bir kitleyle fuarda yerimizi alacağız, Growtech’in büyüsünü solumak ve onun kazanımlarını almak için sabırsızlanıyoruz” diye özetledi.

 

Fuar için 5 Dilde Kataloglar Hazırlandı…

Geniş bir ihracat ayağı olduğu için Yüksel Tohum, fuar için hazırlığı baskılı materyallerine de önem veren kurumlardan. Türkçe ve İngilizcenin yanı sıra, Arapça, Rusça ve İspanyolca olmak üzere toplamda 5 dilde katalog ve broşürler hazırlanmış durumda. Geçen yılki fuarda sergiledikleri maskotların bu yıl da fuar ziyaretçileriyle buluşacağını belirten Güray Yüksel ayrıca marketing adına yeni bir sürprizle fuara hazırlandıklarını belirtti.

 

Growtech Sektörü Büyütüyor…

“Yüksel Tohum A.Ş. olarak ne kadar da tohum üretsek asıl üreticilerin nabzını aldığımız yer Growtech gibi üst düzey fuarlar oluyor” diyen Güray Yüksel, yaptıkları ya da geliştirdikleri tohumların başarısını ya da gelişimine dair bilgileri almak adına da fuardan çok yararlandıklarını kendileri için bilgi toplama adına olağan üstü bir platform olduğunu da vurguluyor. Sektörlerinde lider firma olmanın sorumluluğu ile kalite standartlarından ödün vermeden Türkiye’yi temsil ettiklerinin altını çizen Güray Yüksel, bu başarının ciddi bir birikim ve emek gerektirdiğini belirterek, firmaları için ve sektör için Growtech fuarının önemini şu sözlerle özetliyor: “Türk Bayrağını girdiğimiz her ülkede gururla dalgalandırmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz, Growtech gibi fuarlar bu anlamda bize yeni kapılar açma adına çok önemli. Kendi kentimizde tarımın başkentine sektörde sözcü olmak referans olmak bize çok önemli bir misyon yüklüyor. Bu güç ve özgüvenle Growtech’e hazırlandık. Çin pazarı bizim yeni hedef pazarlarımız arasında ayrıca İspanya bölgesi de yeni hedef ülkeler arasında yer alıyor. İşte bu bağlamda Growtech Eurasia 16. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri fuarı tarım sektörüne yenilikler getirdiği gibi tarım sektörüne katma değer kazandıran sektörün kalbinin attığı bir fuar.”

 

 

Growtech Eurasia, bu yıl da yeniliklere ve ilklere imza atmaya devam ediyor…

  • Fuar alanı 10 bin m2 büyütüldü ve 40 bin m2’den 50 bin m2 ye çıktı.
  • Ziyaretçi ve katılımcıların ilgi alanları gözetilerek; ‘Sulama ve Sera Teknolojileri’, ‘Bitki Besleme ve Koruma’, ‘Traktör ve Tarım Makineleri’ ile ‘Tohumculuk’ başlıkları altında 4 farklı ürün ve hizmet grubuna göre konumlandırıldı.
  • Growtech Eurasia Antalya Tarım Fuarı kapsamında, Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği BAİB’in organizasyonuyla hedef ülke pazarlardan katılımcıların yer alacağı Alım Heyeti Programı düzenleniyor. Bu program sayesinde ihracatçılar, dünyadan önemli potansiyel alıcılarla Growtech Eurasia Antalya Tarım Fuarı’nda biraraya gelme fırsatı bulacak. Alım Heyeti Programları bu yıl ilk kez fuar alanına taşındı.
  • Fuar, katılımcı ve ziyaretçilerini online olarak doğru alıcılarla buluşturacak Matchmaking Programı (Eşleştirme Programı) düzenliyor. Fuar alanında firmalara toplantı yapacakları mekan sağlanıyor.
  • Dokuz yıldır verilen ve sektörün saygısını kazanmış Growtech Eurasia ‘Tarım İnovasyon Ödülleri’ne konsepti yenilendi. Yarışmada dereceye giren ürün ve hizmetler, bu yıl ilk kez fuar alanında oluşturulacak İnovasyon Alanı’nda sergilenecek.
  • Growtech Eurasia Tarım Fuarı; 30 Kasım – 03 Aralık 2016 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da, 10:00-19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
  • Havaalanına 15 dk uzaklıktaki konumu ile hem uluslararası hem de şehir dışından gelecek ziyaretçi ve katılımcılar için avantaj sunan Growtech Eurasia’ya, raylı sistem ile Antalya Merkez’den de kolaylıkla ulaşılabiliyor.

 

UBM Hakkında

UBM, 100 yılı aşkın tecrübesi ile 20'den fazla ülkede 5.000'in üzerinde çalışanı ile yılda ortalama 400 fuar düzenleyen dünyanın en büyük fuar şirketlerinden biridir. UBM bünyesinde yer alan UBM EMEA Istanbul, Avrasya ve Türkiye pazarlarının uluslararası fuarlarını 30 yıldan uzun bir süreye dayanan bilgi birikimi ve UBM'in global tecrübesiyle düzenlemektedir. UBM EMEA Istanbul'un pazara liderlik eden fuarları şunlardır: Alleather Istanbul Deri Fuarı, CBME Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı, CPhI Istanbul İlaç Bileşenleri Fuarı, Expomaritt Denizcilik Sektörü Fuarı, Fi Istanbul Gıda Bileşenleri Fuarı, Growtech Eurasia Sera Tarım Teknolojileri Fuarı, ISSA Interclean Istanbul Endüstriyel Temizlik Fuarı, TESFA Tesis Yönetimi Hizmetleri, Teknolojileri, Altyapı ve Tedarik Fuarı, Intertraffic Istanbul Trafik Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı, İstanbul Kids Fashion Bebek ve Çocuk Moda Fuarı, IstanbulLight Aydınlatma Fuarı, Tissue World Istanbul Temizlik Kağıdı Endüstrisi Fuarı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı