Şehit Kaymakam Hürriyet Tarafından Hedef Gösterildi mi ?

Hürriyet gazetesi öyle bir haber yaptı ki...Derik'e atanan kaymakamın kentin Kürtçe dahil 3 dilli tabelalarını kaldırdığını adeta manşetten duyurdu. Bu haber kısa sürede infiale sebep oldu. Safitürk öldü ve şimdi Hürriyet gazetesi dahil Doğan medyasının tümü yas tutuyor.

Şehit Kaymakam Hürriyet Tarafından Hedef Gösterildi mi ?

Sorumsuz habercilik bazen  şehit sayısının da artmasına neden oluyor. Bölgedeki hassasiyeti bilmemem ihtimalleri olmayan gazetenin Hürriyet gazetesinin şehit olan Safitürk ile ilgili yaptığı haber gündeme düştü.

Kayyum olarak bölgeye atanan Muhammet Fatih Safitürk hedef mi gösterildi ?

çişleri Bakanlığınca, 11 Eylül'de PKK-KCK ve FETÖ'ye yardım ve destek verdiği gerekçesiyle haklarında yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar kapsamında görevden alınan 28 belediye başkanının yerine, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği görevlendirmeler yapılmış, Kaymakam Safitürk de Derik Belediyesinde görevlendirilmişti.

Göreve gelir gelmez yıllarca Terör Örgütü yuvası gibi kullanılan ve halka daha hızlı hizmet etmek için belediye binasını restorasyona alan Kaymakam Safitürk'ü yenilemek için Belediyenin her iki cephesinde bulunan ve üzerinde Türkçe, Kürtçe ve Ermenice 'Derik Belediyesi' yazılı olan tabelayı hedef gösteren Doğan Medyası "Kürtçe tabelayı kaldırdı" diye haber yapmıştı.

ERMENİCE YAZILAN TABELA KALDIRILDI

İlçede Ermeni nüfusu olmadığı halde daha önce DBP'liler tarafından asılan Türkçe, Kürtçe ve Ermenice yerine ilçe halkın konuştuğu Türkçe ve Kürtçe tabela daha güzel bir şekilde tasarlanarak asılmıştı. Doğan medyası tarafından Safitürk'ü tabelayı yenilemek için söktüğünü belirten açıklamalarına rağmen yapılan haberlerle halk ve devlet karşı karşıya getirmek istenerek genelde kayyum olarak atanan tüm belediye başkanları özelde de Safitürk'ü hedef haline getirdiler. İlk olarak "Kürtçe tabelayı kaldırdı" diye haber yapan Doğan Medyası daha sonra "Belediye girişindeki Ermenice yazı kaldırıldı" diye ikinci bir haber yapmıştı.

"KÜRTÇE BİZİM DİLİMİZ"

Safitürk, sökülen tabelaya ilişkin yaptığı açıklamada, Belediye hizmet binasında Kürtçe tabelaların kaldırıldığı iddialarının doğru olmadığını belirterek "Belediye hizmet binamızda Kürtçe tabelalar yerinde duruyor. İki tabela hariç hizmet binasındaki bütün Kürtçe tabelalar duruyor. Sadece iki tanesi yenilemek için kaldırıldı. Yerlerine yeni Kürtçe tabelalar asılacak. Şu anda çalışmaları sürüyor. En kısa zamanda asılacak. Kürtçe bizim dilimiz." şeklinde konuşmuştu. Doğan medyası, haber yapıp hedef gösterdiği Kaymakam Safitürk'e yönelik PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olması ardından şimdi timsah gözyaşları döküyor.

kaynak yeniakit..

 

muhammet fatih safitürk hürriyet kayyum 3 dilli tabela
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı