Derik Kaymakamını Devlet Memurunun Kardeşi Öldürmüş

Hainler devler dairelerinde . her yerde. Şimdi de Kaymak Safitürk'ün şehit olmasında içerideki bir köstebeğin etkisi olduğu ileri sürülüyor. Devlet memurunun kardeşi bombayı hazırlamış ve patlatılmasına ön ayak olmuş

Derik Kaymakamını Devlet Memurunun Kardeşi Öldürmüş

Mardin’in Derik İlçesi’ndeki kaymakamlık binasına PKK’lı teröristlerce el yapımı paltayıcıyla önceki gün düzenlenen saldırıda 2 koruması ile birlikte yaralanan ve Gaziantep Doktor Ersin Arslan Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk (35), kurtarılamayarak şehit oldu. Bu haber sevenelrini de yasa boğdı. 1 çocuğu vardı ve Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini başarıyla tamamlamıştı


Eşi:Onları Sevindirmeyeceğim


Kaymakam Safitürk için Gaziantep Havalimanı’nda tören düzenlendi. Şehit kaymakamın Konya’da öğretmenlik yapan eşi Ayşegül Safitürk, törende oğlu Eren ile cenazenin yanına giderek, “Ağlamayacağım, hainleri sevindirmeyeceğim” dedi. Buradaki törenin ardından cenaze Sakarya’nın Geyve İlçesi’ne gönderildi. Evlat acısını tadanlar bilir ama teselli olduğum bir taraf var. Vatan için şehit oldu. Milletimizin başı sağ olsun, vatan sağ olsun. Allah, terörü destekleyenlerin kendi başlarına bela etsin” diye konuştu.

 

İLÇEYE YENİ DÖNMÜŞTÜ"


Safitürk’ün şehit olduğu bombalı saldırıyla ilgili yürütülen soruşturma ise derinleşti. Derik Kaymakamı Safitürk’ün saldırıdan 3 gün önce İçişleri Bakanlığı’nın belediyelere kayyum olarak atanan mülki idare amirleri ile ilgili toplantısına katılmak için Ankara’ya gittiği ve patlamanın olduğu gün dönüp göreve başladığı öğrenildi.


BOMBA ODASINA KONULMUŞ


Soruşturmayı yürüten güvenlik birimleri, saldırının nasıl gerçekleştiğini de tespit etti. Emniyet birimlerine göre, patlayıcı önceden makam odasına konuldu. Perşembe günü sabah makamına giden Safitürk masasına oturduktan kısa süre sonra da patlayıcı teröristler tarafından uzaktan kumandayla patlatıldı.

 

 

BİR MEMURUN KARDEŞİ KOYDU İDDİASI


Saldırının plastik patlayıcı ile yapıldığının belirlendiği ve bombanın kaymakamlıkta çalışan bir memurun kardeşi tarafından konulduğu üzerinde durulduğu iddia edildi. Soruşturma kapsamında, aralarında kaymakamlık çalışanlarının da bulunduğu yaklaşık 30 şüpheli gözaltına alındı.
 

BOMBA YAN ODAYA BIRAKILDI


Karar’ın haberine göre ise olay yeri tutanağındaki tespitlerde, bombanın kaymakamın makam odasının yanındaki odaya bırakıldığı odanında patlama sırasında boş olduğuna dikkat çekildi. İlk bulgulara göre bombanın kaymakamlıkta çalışanlardan birinin yakını tarafından bırakıldığı iddia edildi. Şüpheliler arasında Safitürk’ün en yakınındaki çalışanlardan biri de var. Bu kişinin iki kardeşinin de PKK’ya katıldığı birinin de dağda öldürüldüğü kaydedildi.
 

PKK ÜSTLENDİ


Patlamada hafif yaralananların da ifadesine başvurulmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldüğü belirtildi. Saldırının ardından gözaltına alınanlardan 2 kişininse serbest bırakıldığı öğrenildi. Saldırıyı, PKK’nın şehir örgütlenmesi YPS üstlendi.


1 ÇOCUK BABASIYDI 

SAFİTÜRK

Evli ve 1 çocuk babası olan Muhammet Fatih Safitürk, 2004 yılında Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 2009’da Kastamonu’nun Küre İlçesi’nde kaymakamvekili olarak görev yaptı. 2010’da yüksek lisans eğitimini İngiltere’de, University of Exeter’da tamamladı. Bolu Kıbrıscık ve Bingöl Kiğı Kaymakamlığı yapan Safitürk, geçen yıl Derik Kaymakamı olmuştu. Safitürk, eylül ayında Derik Belediyesi’ne kayyum olarak atanmıştı.

kaynak posta.com
 

 

derik kaymakamı şehit köstebek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı