ADAMINA GÖRE ÇAY FİYATI TARİFESİ !

Kibarlık ve nezaket o çay ocağında en geçerli durum. Çay fiyatı tarifesine müşterilerin de büyük ilgi gösterdiğini söylüyor Turan Odabaş.

ADAMINA GÖRE ÇAY FİYATI TARİFESİ !

Farklı bir tarife.. Çay ocağına gelenler o yazıyı görünce kendilerine çekidüzen veriyorlar. Çayı ucuza içmek için de tabiri yerindeyse adam gibi davranıyorlar.

Maçka ilçe merkezinde 10 yıldır çay ocağı işleten Turan Odabaş "Çay versene" diyenden 2 lira, "Çay gönder" diye seslenenden 1,5 lira, "Çay ver" diyenden 1 lira, 'Çay verir misin?' diye rica edenden 75 kuruş almaya başladı.

"O TARİFEDE BİR DE SİTEM VAR"

Odabaş, çay ocağının kapısındaki camda yer alan fiyat tarifesini ilk kez gören müşterilerin dikkatle fiyatları incelediklerini söyledi.

Uygulamayla müşterilerinin kibarlaştığını ve samimi bir ortam oluştuğunu anlatan Odabaş, şöyle devam etti:

"İnsanların fiyat tarifesine baktıklarında kibar olarak çay söylemeleri hoşumuza gidiyor. Aslında o tarifede bir de sitem var. Tarifenin hemen altına 'Soğuk kalpten sıcak söz çıkmaz, acı sözden güzellik doğmaz' yazısını ekledim. Tanımadığımız müşteriler zaten gelir gelmez yazıyı görünce 'Çay verir misiniz?' diyorlar."

Kibarlığa göre fiyat tarifesi gelenek olma yolunda

"1 BARDAK ÇAYA 50 LİRA DA ALDIK"

Fiyat tarifesi uygulamasına başladıktan sonra da ilginç diyaloglar yaşandığını aktaran Odabaş, "Bir arkadaşımız çay isterken 'Çay ver, çay getir' gibi kibar olmayan bir şekilde sipariş verdi. Daha sonra yanındaki arkadaşımız da kendisine içtiği 1 bardak çay için kibar olmadığı gerekçesiyle 50 lira vereceğini söyledi. Espiri ile karışık olmasına rağmen 1 bardak çaya 50 lira almış olduk." dedi.

kaynakj aatur

çay fiyatı tarifesi maçka turan odabaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı