KARS ÇAYI YİNE AYNI BÜYÜK TEPKİ VAR !

Karslılar yine hayal kırıklığına uğradı.Yine olmadı yine halk sağlığı önemli görülmüyor.

KARS ÇAYI YİNE AYNI BÜYÜK  TEPKİ VAR !

Kars çayı yine kanalizasyona ev sahipliği yapıyor.

Çalışmalar devam ediyor ama bir türlü engellenemiyor.

Vali Rahmi Doğan'ın yakından takip ettiği çayın temizliği ve ıslah çalışması Kars Devlet Su İşleri VBölge Müdürlüğü tarafından tüm hızıyla sürdürülürken, Kars Çayı'na akan kanalizasyon şebekelerinin nasıl kapatılacağı ve kanalizasyonun Kars Çayı'na akmasının nasıl engellenmesinin yolları aranıyor. Mühendislerle ve diğer ilgililerle toplantılar yapılıyor ama şu ana kadar bir netice alındığını söylemek zor.

DSİ tarafından yapılan ıslah çalışmalarının tek başına hiçbir anlam taşımadığını ifade eden vatandaşlar, "Kars Çayı ıslah ediliyor. Ter temiz oluyor. Bu bizleri sevindirirken, çaya akan kanalizasyon şebekisi ise bizleri kara kara düşündürüyor. İnşallah bu işle yetkili olan kurumlar biran evvel buna önlem alır. Aksi takdirde ıslah edilen çay yeniden pislik yuvası olacak" dediler.

Kars'ta uzun yıllar ihmal edilen çayın ıslah çalışmaları soğuk havaya rağmen devam ediyor. DSİ tarafından yürütülen çalışmlarda çayın içerindeki pislikler temizleniyor. Çaydan çıkan atıklar kamyonlar şehir dışına çıkarılıyor. - haberler.com

kars çayı kirlilik kanalizasyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı