Deniz Baykal PKK Destekçisi Ahmet Türk'ü Ziyaret Etti

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre Deniz Baykal eski arkadaşı Ahmet Türk'ün ailesini evinde ziyaret etti.

Deniz Baykal PKK Destekçisi Ahmet Türk'ü Ziyaret Etti

Ataürk'ün partisi Chp vekilleri duyarlılığa çağırıyoruz. Ülkede şehit üstüne şehit gelirken Ahmet Türk'ün ailesini ziyaret etmek de neyin nesi ?

Kendisini PKK ile özdeşleştiren, onunla birlikte kader birlikteliğini sürekli dile getiren HDP'lire CHP vekili Deniz Baykal'dan ziyaret gerçekleşti.

İki lider de aslında kader ortağı.

hmet Türk ve Deniz Baykal, 12 Eylül askeri darbesinin mağduru siyasetçiler. O dönemde de biraraya gelen ikili, 12 Eylül’de yaşadıklarını paylaşmışlardı.

Ahmet Türk daha sonra o günlerde Baykal’la yaptığı görüşmeyi, şu sözlerle anlatmıştı;
“Cezaevi'nden yeni çıkmıştım. 1983 yılıydı. Deniz Baykal Diyarbakır'a gelmişti. O da siyasetten yasaklanmıştı. Mardin'e geldi. Yaz aylarıydı. Bizim Kasrı Kanco'nun üst katına çıktık. Döşekleri serdik. Üstümüzde yıldızlar. Rakılar açıldı. Çektiklerimizi konuştuk” diyerek anısını anlatmıştı.

“Ben anlattım, o dinledi. İkimiz de duygusallaştık, ağlama noktasına geldik yani” diyen Türk, “12 Eylül'de yaşadıklarım anlatsam, siz de ağlarsınız”

TUTUKLAMA İSTEMİ İLE MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

Mardin’in eski Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk adliyeye sevk edildi.
21 Kasım günü evinde gözaltına alınan eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Sabah saatlerinde Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Mardin Adliye Sarayı’na götürülen Türk’ün savcılıktaki sorgusu sürüyor. Ahmet Türk’ün adliye sarayına gizli bir şekilde götürüldüğü belirtildi.
17 Kasım günü Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne operasyon düzenlenmiş, 21 Kasım günü ise Ahmet Türk evinde yapılan aramanın ardından gözaltına alınmıştı. DHA

ahmet türk deniz baykal ziyaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı