Galatasaray Tarihinde İlk Barcelona'yı Devirdiler.

Galatasaray futbol takımı istikrarsız günler geçiriyor. Aynı durum basketbol takımı için de geçerli. Barcelona'yı mağlup eden Galatasaray tarih yazdı

Galatasaray Tarihinde İlk Barcelona'yı Devirdiler.

Galatasaray tarihj yazdı. Deb basketbol ekibi Barcelona'yı üstün bir oyun sonuca mağlup ettiler.

arşılaşmanın başında iki takım da ilk hücumlarından eli boş döndü. Mücadelede ilk basket Blake Schilb’le Galatasaray’dan geldi. Sarı-Kırmızılı takım ilk üç dakikanın sonunda 7-2’lik üstünlük yakaladı. Ancak konuk bir dakika içerisinde yakaladığı 5-0’lık seriyle skoru 7-7 yaptı. Galatasaray hem savunmada Pleiss’in bloğu hem de hücumda Schilb’in smaçıyla skorda 13-9 öne geçti ancak Barcelona ilk çeyreğin bitimine 3.17 kala skoru tekrar dengeledi: 13-13. İlk çeyreğin son bölümünde Galatasaray Odeabank farkı yine dört sayıya çıkardı ancak konuk ekipte Tyrese Rice’ın son saniye üçlüğü ilk periyodun sonucunu belirledi: 17-16.
 
İkinci çeyrek iki takımın karşılıklı basketleriyle başladı. Micov’un üçlüğü Galatasaray’ı tekrar öne geçirirken ilk iki dakika 23-20 Sarı-Kırmızılı takımın üstünlüğüyle geçildi. Konuk ekibi Rice’ın üçlükleri oyunda tuttu. İlk yarıda son 6.5 dakikaya 25-25 eşitlikle girildi. Tyus ve Daye’in sayılarına rakip takımda Dorsey karşılık verdi ve son 4.21’e 29-28 Galatasaray üstünlüğüyle girildi. Devre arasına 3:30 kala bir üç sayılık isabet de Emir Preldzic’ten geldi ve Sarı-Kırmızılı takım skoru 33-30’a taşıdı. Barcelona yine Rice’tan gelen üç sayılık isabetle 35-33 öne geçse de Galatasaray Tyus’ın spektaküler smaçı ve Schilb’den gelen basketlerle devre arasına 45.7 saniye kala 37-35 öne geçti. Blake Schilb’in serbest atışları ilk yarının skorunu belirledi. Galatasaray Odeabank devre arasına 39-35 önde giren taraf oldu.

Mücadelenin ikinci yarısına Galatasaray Sinan Güler’in üç sayılık isabetiyle başladı ve fark yedi sayıya çıktı: 42-35. Bir üçlük de Micov’la bulan Galatasaray, üçüncü çeyreğin başında yakaladığı 10-2’lik seriyle farkı çift haneli sayılara çıkardı: 49-37. Sarı-Kırmızılı takım dört dakikada rakibine sadece iki sayı imkanı tanıdı. Üçüncü çeyrekte ilk beş dakikalık bölümün ardından Rice’ın arka arkaya basketleri farkı 8 sayıya indirdi. Bu kez Barcelona’dan 7-0’lık seri geldi ve fark beş sayıya kadar indi. Sarı-Kırmızılı takım Sinan Güler’in üçlüğüyle nefes aldı ve sonrasında gelen sayılarla çeyrekte son 2.41’e 55-44 üstünlükle girdi. Temsilcimiz son bölümde aradaki farkı biraz daha açtı ve son periyoda 13 sayı farkla 61-48 üstün girdi.

Son çeyreğe de Sinan Güler’in üçlüğüyle iyi başlayan taraf Galatasaray Odeabank oldu. Maçın bitimine 8.5 dakika kala 64-52 Galatasaray üstünlüğü vardı. Barcelona bu bölümde Rice ile etkili oldu ve bitime 6.38 kala fark 7 sayıya indi: 66-59. 2.5 dakika boyunca etkili savunmasını devam ettiren Galatasaray, farkın kapanmasını engelledi. Barcelona 4.06 kala gelen üç sayılık atış esnasındaki faul sonrası üç atışta da isabet bularak farkı 6 sayıya indirdi: 68-62. Sinan Güler’den bir üçlük daha gelince bitime 3.48 kala fark tekrar 9 sayıya çıktı: 71-62. Sarı-Kırmızılı takımda Jon Diebler da sahne aldı ve farkı 12 sayıya çıkaran üçlüğü attı. Son 2.14’e girilirken Galatasaray 74-62 önde olan taraftı.

Maçın son bölümünde skor avantajını korumayı başaran Galatasaray Odeabank, rakibini 78-64 mağlup ederek Euroleague’deki üçüncü galibiyetini elde etti. Ayrıca İspanyol ekibini de tarihinde ilk kez devirdi.

kaynakl posta.com

 
galatasaray barcelona euroleauge
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı