En Ufak Bir Hareketinde Cildi Yırtılmakta

11 yaşında olan çocuğun cildi tedavisi bulunmayan genetik bir hastalıktan ötürü en ufak bir dokunuş ve de harekette yırtılmakta. Bu sebep ile bacaklarını hiç bir şekilde hareket ettiremeyen çocuk, tekerlekli sandalyesine mahkum.

En Ufak Bir Hareketinde Cildi Yırtılmakta

 

11 yaşında olan çocuğun cildi tedavisi bulunmayan genetik bir hastalıktan ötürü en ufak bir dokunuş ve  de harekette yırtılmakta. Bu sebep ile bacaklarını hiç bir şekilde hareket ettiremeyen çocuk, tekerlekli sandalyesine mahkum.

 

Daily Mail'in haberine göre, 11 yaşındaki Rhys Williams'ın cildi tedavisi olmayan genetik bir hastalıktan dolayı en ufak bir harekette dökülüyor. Cildindeki erime sebebiyle bacaklarını oynatamayan çocuk tekerlekli sandalyeye mahkum oldu.

 

Doğduğunda distrofik epidermolizis bülloza teşhisi konulan Rhys'ın hastalığı, en ufak darbe veya sürtme durumunda, cildinde ve iç dokusunda oldukça acı veren yaralara neden oluyor. Ailesi ölümcül bir enfeksiyon oluşmasını engellemek için günde 3 kez bandajlarını değiştiriyor.

 

Küçük çocuğun canı o kadar acıyor ki bazen morfin almak zorunda kalıyor. Arkadaşlarıyla sokakta oynayamayan, tatile gidemeyen ve hatta ailesiyle alışverişe bile gidemeyen Rhys, besinler gırtlağını yırttığı için tüple besleniyor.

 

Hastalığına rağmen hayata umutla bakan Rhys, tekerlekli sandalye futbol takımına katıldı.

rhys williams daily mail hareket
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı