Genel Müdür Tren Kazasından Sonra İstifa Etti

İran'da yer alan Simnan Eyaleti'nde 2 tane trenin çarpışması sonrasında gerçekleşen kazadan sonra Demir Yolları'nın Genel Müdürü görevindeki Muhsinpur Seyyid Agayi istifa ettiğini duyurdu.

Genel Müdür Tren Kazasından Sonra İstifa Etti

İran'da yer alan Simnan Eyaleti'nde 2 tane trenin çarpışması  sonrasında  gerçekleşen kazadan sonra Demir Yolları'nın Genel Müdürü görevindeki Muhsinpur Seyyid Agayi istifa ettiğini duyurdu.


İran'ın Simnan Eyaleti'nde iki trenin çarpışması  sonucu meydana gelen kaza sonrasında Demir Yolları Genel Müdürü Muhsinpur Seyyid  Agayi istifa ederken, Yol ve Şehircilik Bakanı Abbas Ahundi'nin de azledilmesi  için parlamentoda gensoru önergesi hazırlandığı bildirildi. 

Demiryolları Genel Müdürü Agayi, İran devlet televizyonunda katıldığı  bir programda, "Yöneticiler gerçekleşen hadiseler için sorumluluk almak  zorundadır." diyerek istifasını sunduğunu belirtti.

Agayi, demir yollarının yönetim bölümünde hata olduğunu kabul ederek,  "Resmi olarak istifa ederken bu yaşanan acı hadiseden dolayı İran halkından özür  diliyorum." dedi.

Öte yandan Fars haber Ajansı'nın haberine göre, meclisteki vekiller  kazadan sorumlu olduğu öne sürülen Yol ve Şehircilik Bakanı Ahundi'nin  azledilmesi için gensoru önergesi hazırladı.

Meclis Başkanlığı'na bugün sunulması beklenen önergeye destek veren  milletvekili sayısının 50'yi aştığı belirtildi.

Simnan Eyaleti sınırları içerisindeki Heft Han Şahrud tren  istasyonunda cuma günü meydana gelen tren kazasında 40 kişi hayatını kaybetmişti.  Kaza sonrasında başlatılan soruşturma sürecinin başından bu yana makinist dahil 4  kişi gözaltına alınmıştı.

  

iran tren kazası istifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Ivanka Trump'ın Artık Babasına Danışmanlık Yapacağı Açıklandı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı
Suriye İçerisindeki Bazı Bölgelerde Tahliyeyle Alakalı Anlaşma Yapıldı